Czy "Powrót Batmana" jest filmem świątecznym? Tak twierdzą fani superbohatera

09.11.2020 13:37
Czy "Powrót Batmana" jest filmem świątecznym? Tak twierdzą fani superbohatera Fot. Warner Bros./courtesy Everett Collection/East News

Czy produkcję można określić filmem świątecznym? Można, jak najbardziej. Jeszcze jak! Tak przynajmniej twierdzą fani "Powrotu Batmana", którzy chcą raz na zawsze wpisać go do kanonu najlepszych filmów świątecznych w historii.

Marka Homage zapytała swoich fanów na Twitterze, czy "Powrót Batmana" jest filmem świątecznym. Warto zauważyć, że przecież właśnie w okresie świątecznym odbywa się akcja filmu, a umiejscowienie czasowe jest ważne dla fabuły - zwłaszcza dla planów Pingwina. Stąd też pojawiło się to pytanie. 

Powrót Batmana jest filmem świątecznym? Tak twierdzą fani

Parę lat temu podobną debatę rozkręcili twórcy "Iron Mana 3", który również dzieje się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, a jeden z wątków pobocznych jest związany z prezentem dla Pepper, który przygotował jej Tony. Podobnie jest zresztą ze "Szklaną pułapką", która filmem świątecznym również jest - mało tego, nawet najlepszym w historii (a przynajmniej tak twierdzą twórcy).

Przeczytaj także

Ale jak jest z tym Batmanem? Są w nim drzewka, zabawki, światełka, a nawet śnieg. Do tego różne detale umieszone przez Tima Burtona, który jest specjalistą łączenia Świąt z gotyckimi klimatami, sprawiają, że film "Powrót Batmana" chyba jednak kwalifikuje się do tej grupy.

Zdaje się, że podobnego zdania są również fani, którzy odpowiedzieli na pytanie marki Homage:

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.