Eryk Lubos kontra Eryk Lubos. Producenci filmu „Klatka” komentują zamieszanie wokół dwóch produkcji o MMA z tym samym aktorem

Sergiusz Kurczuk
23.08.2018 11:04
Eryk Lubos kontra Eryk Lubos. Producenci filmu „Klatka” komentują zamieszanie wokół dwóch produkcji o MMA z tym samym aktorem Fot. kadr z filmu Underdog, mmarocks/YouTube

W styczniu 2019 roku do kin trafią dwa filmy o MMA z Erykiem Lubosem w roli zawodnika „Klatka” i „Underdog”. Produkcja pierwszego tytułu skomentowała dziwną sytuację. 

Nie tak dawno pisaliśmy o dwóch filmach opowiadających o bitwie o Anglię, które trafiły do kina w tym samym czasie. Żeby było ciekawiej, dystrybutor jednego z nich ostrzegł na plakacie... by nie pomylić ze sobą wojennych produkcji. W styczniu 2019 roku będziemy świadkami podobnej sytuacji. Na początku roku do kin wejdą dwa tytuły opowiadające o MMA. W obu jedną z głównych ról gra Eryk Lubos. Chodzi o filmy „Klatka” i „Underdog”. Skąd ten absurdalny pomysł polskich dystrybutorów?

„Klatka” vs „Underdog” - czemu w kinach pojawią się dwa filmy o MMA z Erykiem Lubosem?

O „Klatce” w reżyserii Konrada „Maximiliana” Piotrowskiego pisaliśmy już w grudniu 2017 roku. W produkcji oprócz Lubosa zobaczymy między innymi Piotra Stramowskiego oraz Katarzynę Warnke. Lubos będzie grał największego przeciwnika głównego bohatera.

Początkowo „Klatka” miała powstać pod patronatem federacji KSW, a dystrybucją zajmowała się firma Next Film. Okazuje się jednak, że w ciągu ostatnich miesięcy sporo się zmieniło. Między innymi ogłoszono prace nad podobnym filmem zatytułowanym „Underdog”. Sprawę w oficjalnym oświadczeniu skomentowały producentki „Klatki” Dominika Mandla i Małgorzata DominDomino Film. 

W związku z licznymi zapytaniami, dotyczącymi produkcji filmu „Klatka”, w reżyserii Konrada „Maximiliana” Piotrowskiego, Domino Film, jako producent filmu, zapewnia, że tytuł, ani główna obsada filmu nie uległy zmianie. W obsadzie pozostaje m.in. Katarzyna Warnke oraz Piotr Stramowski. Przerwa produkcji wymuszona została zerwaniem współpracy ze strony kluczowych partnerów projektu, w tym federacji KSW i dystrybutora NEXT Film. Wspomniani partnerzy, zdecydowali się na realizację konkurencyjnego projektu, angażując do niego, Eryka Lubosa – aktora wcześniej zaangażowanego i kilka miesięcy przygotowującego się do gry w filmie „Klatka”. Przed ekipą „Klatki” końcowe zdjęcia, etap postprodukcji i przygotowania do premiery. Więcej szczegółów wkrótce! 

Okazuje się, że pomiędzy produkcją „Klatki” i szefami federacji KSW doszło do konfliktu, który spowodował zerwanie współpracy i zaowocował kolejnym filmem o mieszanych sztukach walki.

Underdog Fot. foto: kadr z filmu Underdog

„Underdog” w reżyserii Konrada Niewulskiego („Symetria”, „Labirynt świadomości”) i Macieja Kawulskiego (jeden z właścicieli federacji KSW) ma opowiadać o zawodniku, który stracił swoją popularność i spadł na samo dno. Historia oparta na faktach ukaże między innymi starcie głównego bohatera (Lubos) z jego największym przeciwnikiem (Mamed Khalidov). 

Która produkcja wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Dowiemy się za kilka miesięcy. Premiera „Klatki” planowana jest na 11 stycznia 2019 roku. „Underdog” ma się pojawić w kinach w tym samym miesiącu, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.