Mads Mikkelsen zagra Grindelwalda? Aktor ma zastąpić Johnny'ego Deppa w "Fantastycznych zwierzętach 3"

12.11.2020 08:52
Mads Mikkelsen|undefined Fot. . JEFF PACHOUD/AFP/East News

Mads Mikkelsen jest w trakcie rozmów z twórcami "Fantastycznych zwierząt 3" w sprawie roli Grindelwalda. Duński aktor miałby zastąpić Johhny'ego Deppa, zwolnionego przez Warner Bros.

Mads Mikkelsen był wymarzonym Geraltem z Rivii wielu fanów fantasy, kiedy Netflix ogłosił, że przymierza się do realizacji serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Nikt chyba nie spodziewał się wtedy, że rolę tę udźwignie Henry Cavill, a duńskiego aktora zobaczymy w zupełnie innym uniwersum jako posługującego się magią bohatera o bardzo podobnym imieniu. Zwolnienie Johnny'ego Deppa z pracy nad "Fantastycznymi zwierzętami 3" niespodziewanie uczyniło to jednak prawdopodobnym. Mads Mikkelsen jest na pierwszym miejscu listy kandydatów do roli Gellerta Grindelwalda w nadchodzącej, 3. części serii prequeli "Harry'ego Pottera".

Przeczytaj także

Mads Mikkelsen jako Grindelwald w "Fantastycznych zwierzętach 3"?

Jak podaje portal Deadline, Mads Mikkelsen przymierza się do roli Grindelwalda w "Fantastycznych zwierzętach 3". Duński aktor znany z serialu "Hannibal" jest podobno wyborem Davida Yatesa, reżysera serii związanej z "Harrym Potterem" (oraz czterech części samego "Pottera"). Według źródeł Deadline'u, Yates jest ogromnym fanem Mikkelsena i marzy, by umieścić gwiazdę "Polowania" w swoim filmie. Dla zdobywcy Złotej Palmy w Cannes z pewnością jest to twardy orzech do zgryzienia. Mikkelsen, który słynie ze swoich ról dramatycznych, nigdy nie gardził rozrywkowymi franczyzami (mogliśmy oglądać go m.in. w "Doktorze Strange'u""Łotrze 1" i "Casino Royale"), jednak jego role były "jednorazowe". Gellert Grindelwald jest natomiast głównym czarnym charakterem w serii zapowiadanej jako pięcioczęściowa, a to już nie lada zobowiązanie. 

 

Przeczytaj także

"Fantastyczne zwierzęta 3" - kiedy premiera?

W związku z opóźnieniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, data premiery 3. części "Fantastycznych zwierząt" była niepewna. Jej przesunięcie przypieczętowała sprawa usunięcia Johnny'ego Deppa z roli Grindelwalda. Tuż po zwolnieniu gwiazdora studio Warner Bros. ogłosiło, że "Fantastyczne zwierzęta 3" trafią na ekrany kin 15 lipca 2022 roku. W obsadzie ponownie zobaczymy Eddiego Radmayne'a i Jude'a Law. Czy dołączy do nich Mads Mikkelsen? Przekonamy się raczej prędzej niż później, gdyż twórcom zależy na czasie. Zdjęcia do nowej odsłony serii stworzonej przez J.K. Rowling już trwają. 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.