Film "Harry Potter i Kamień filozoficzny" ma 20. urodziny! Jakie niespodzianki szykują twórcy dla fanów?

19.05.2021 16:54
Film "Harry Potter i Kamień filozoficzny" ma 20. urodziny! Jakie niespodzianki szykują twórcy dla fanów? Fot. Everett Collection/East News

Wizarding World poinformowało 19 maja o tym, że z okazji 20-lecia filmu "Harry Potter i Kamień filozoficzny" przygotuje quiz dla wszystkich fanów, a także retrospektywny program specjalny o pierwszej produkcji ze świata J.K. Rowling.

20-lecie Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego - oto konkurs z nagrodami

Wszyscy fani Harry'ego Pottera chyba kochają dobry quiz - a przynajmniej z takiego założenia wychodzą twórcy strony Wizarding World, którzy postanowili przygotować serię konkursów z quizami z okazji 20-lecia filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Te będą dostępne na łamach HBO Max, Cartoon Network i TBS, a są również plany na międzynarodową wersję konkursów (niestety na razie nie zdradzono szczegółów).

Polecamy

Niezatytułowany dotąd seria quizów będzie emitowana przez cztery dni z rzędu, a każdy program będzie trwał godzinę. Odcinki zakończą się emisją specjalnego programu retrospektywnego, w którym twórcy i ludzie związani z filmem "Harry Potter i Kamień filozoficzny" powspominają pracę przy obrazie, a także popatrzą na wpływ produkcji na produkcję.

Seria quizów ma na celu przede wszystkim celebrować miłość do tej serii, a wziąć w nim udział będzie mógł każdy powyżej 14 roku życia (i to z domowego zacisza). Dzięki temu właściwie każdy fan "Harry'ego Pottera" będzie mógł dołączyć do zabawy.

Polecamy

Szef dziecięcego oddziału Warner Brothers, Tom Ascheim wytłumaczył w oficjalnym oświadczeniu:

Wszyscy fani Pottera będą mogli podzielić się ze światem swoją wewnętrzną Hermioną Granger, przedstawiając swoją wiedzę na temat Świata Czarodziejów. To specjalna okazja dla ludzi, którzy zawsze się zastanawiali się, jak to jest przystępować do S.U.M-ów - a to będzie na to najlepszy sposób!

Twórcy zapowiedzieli, że więcej szczegółów, dokładne daty i nagrody dla fanów zostaną przedstawione światu w późniejszym terminie. Na koniec zachęcili jednak do tego, by odświeżać swoją wiedzę już teraz, więc specjalna celebracja 20-lecia "Harry'ego Pottera i Kamienia filozoficznego" może się rozpocząć już niedługo.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.