Top 7: Najlepsze filmy o tańcu. Taneczne filmy wszech czasów. "Footlose", "Dirty Dancing"

19.04.2019 11:21
Filmy o tańcu, taneczne filmy|undefined Fot. : shutterstock.com

Filmy o tańcu zyskały sporą popularność. Przy takich produkcjach nie można wysiedzieć w miejscu. Człowiek od razu chce zacząć się ruszać. Przedstawiamy Wam 7 najlepszych tanecznych filmów. 

Moda na taniec pojawiła się już dawno. Jednak razem z taką formą aktywności, wzrosło także zainteresowanie filmami o tańcu. Trzeba przyznać, że bardzo trudno jest wysiedzieć w miejscu oglądając produkcje tego typu. Postanowiliśmy stworzyć zestawienie 7 najlepszych obrazów, po których zechcesz wejść na parkiet i stoczyć taneczną bitwę. 

Top 7: najlepsze filmy o tańcu. Taneczne filmy wszech czasów 

Z pewnością jesteście ciekawi, jakie produkcje znalazły się w naszym rankingu. Możecie być spokojni, postaraliśmy się wybrać te najlepsze, które okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W tanecznych filmach najczęściej występują profesjonalni tancerze, ale zdarzają się też produkcje, w których główne role odgrywają amatorzy. 

Przeczytaj także

1. "Footlose", reż. H. Ross (1984)

W rolę Rena MacCormacka, głównego bohatera, wcielił się Kevin Bacon. Film przedstawia historię miasteczka, w którym panuje całkowity zakaz imprez, głośnej muzyki, a przede wszystkim tańca. To wszystko przez tragiczny wypadek, w którym zginęła młodzież, która wracała z imprezy.  

2. "Magic Mike" reż. S. Soderbergh (2012)

Historia tancerza erotycznego, a konkretnie Channinga Tatuma, który na początku utrzymywał się z tańca przed damską publicznością. Obraz, który stworzył Soderbergh, odzwierciedla brutalną rzeczywistość i pokazuje, że nie tak łatwo być striptizerem.  

3. "Wytańczyć marzenia" reż. L. Friedlander (2006)  

Trudna młodzież ze szkoły publicznej rozpoczyna bezpłatne lekcje tańca towarzyskiego. Z początku wydaje im się to szalenie głupie i nudne, ale z czasem młodzież zaczyna doceniać tę formę ekspresji i zmienia zdanie na temat nowych zajęć. W filmie wystąpili Antonio Banderas, Jenna Dewan Tatum.

4. "Step Up – Taniec zmysłów" reż. A. Fletcher (2006) 

Tej pozycji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Channing Tatum i Jenna Dewan w rolach głównych. Chłopak zagrał nastolatka z problemami, który zostaje skazany na prace społeczne w szkole artystycznej. Poznaje tam dziewczynę, która przygotowuje się do występu dyplomowego. W końcu między nimi rodzi się uczucie. Filmowy duet został parą w rzeczywistości. Jenna i Channing mają córkę. Jednak jakiś czas temu ogłosili rozstanie. 

5. "Flashdance" reż. A. Lyne (1983) 

“Flashdance opowiada o dziewczynie z Pittsburga, Alex, która pracuje jako spawaczka i tancerka egzotyczna. Nastolatka chce się dostać do szkoły baletowej. Może i fabuła nie jest zbyt wyszukana, ale sceny taneczne są dopięte na ostatni guzik. Warto również wspomnieć o tym, że wiele z nich przeszło do historii.  

6. "Dirty Dancing" reż. E. Ardolino (1987) 

“Dirty Dancing” to bez wątpienia jeden z lepszych tanecznych filmów. Patric Swayze i Jennifer Grey stworzyli zgrany duet, który pokochali widzowie na całym świecie. Taniec, który możemy podziwiać na końcu, do utworu “Time of my life” jest najczęściej naśladowaną choreografią w historii.  

7. "Gorączka sobotniej nocy" reż. J. Badham (1977) 

John Travolta w filmie wcielił się w Tony’ego. Nastolatek w tygodniu pracuje w fabryce, a w weekendy daje się ponieść muzyce w miejskiej dyskotece. Chłopak uważa, że przepustką do lepszego życia jest taniec. W filmie zostały wykorzystane ruchy taneczne, które są powtarzane po dziś dzień.  

Przy filmach o tańcu nie można wysiedzieć spokojnie. Noga od razu zaczyna ruszać się do rytmu muzyki. Które tytuły powinny znaleźć się jeszcze w naszym zestawieniu? Które z najnowszych tanecznych produkcji przypadły Wam do gustu? 

Zobacz także: >>10 szalonych tańców rockmanów<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.