"Gliniarz z Beverly Hills" - nie tylko Eddie Murphy. W nowym filmie powróci obsada oryginału

22.09.2022 11:56
"Gliniarz z Beverly Hills" - nie tylko Eddie Murphy. W nowym filmie powróci obsada oryginału Fot. Paramount/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

"Beverly Hills Cop: Axel Foley" to nadchodząca nowa odsłona popularnej serii komediowej z Murphym w roli głównej. Poznaliśmy nowe szczegóły filmu.

Gliniarz z Beverly Hills - w nowej odsłonie powrócą postaci z oryginału

Netflix i Paramount Pictures stworzą razem kontynuację filmów z Eddiem Murphym w roli głównej. Ten ponownie wcieli się w policjanta z Detroit o imieniu Axel Foley. Produkcję przygotują Murphy i megaproducent Jerry Bruckheimer, a film może się doczekać kolejnej kontynuacji.

Polecamy

Teraz jak podaje Deadline, kilka znajomych twarzy powróci w nowym filmie o Foleyu - Judge Reinhold i John Ashton wcielą się ponownie w detektywów Billy'ego Rosewooda i sierżanta Taggarta, czyli dwóch "pomagierów" postaci Murphy'ego. Zobaczymy też Paula Reisera i Bronsona Pinchota - ci powrócą jako partner Foleya z Detroit, Jeffrey Friedman oraz pyskaty sprzedawca sztuki.

Dowiedzieliśmy się również, że reżyserem filmu został Mark Molloy, a scenariusz przygotował Will Beall. Tak jak wspomnieliśmy, Jerry Bruckheimer i Eddie Murphy są producentami "Beverly Hills Cop: Axel Foley". Szczegóły dotyczące fabuły są na razie nieznane.

Polecamy

Nie jest to oczywiście pierwsza próba stworzenia nowej odsłony "Gliniarza z Beverly Hills". Twórca "Godzin szczytu" i "X-Men: Ostatni bastion" Brett Ratner chciał zrealizować film w latach 2008-2010. Planowany był również serial o synu Foleya, w którym Murphy miał się pojawiać gościnnie jako szef policji w Detroit. Obydwa projekty zostały jednak anulowane. 

Na razie data premiery "Gliniarza z Beverly Hills 4" jest nieznana. Wiemy jednak, że produkcja zadebiutuje na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.