Hans Zimmer przyjął swojego Oscara ubrany w szlafrok w hotelowym barze [FOTO]

29.03.2022 14:43
Hans Zimmer przyjął swojego Oscara ubrany w szlafrok w hotelowym barze [FOTO] Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

"Diuna" była oscarowym faworytem, który zdobył łącznie 6 statuetek - jedna z nich powędrowała do Hansa Zimmera, który skomponował muzykę do filmu. Artysta podzielił się zdjęciem ze świętowania.

Hans Zimmer odebrał Oscara ubrany w szlafrok w hotelowym barze

Po ubiegłorocznej pandemicznej odsłonie uroczystość wręczenia Oscarów powróciła do hollywoodzkiego Dolby Theatre. Po raz pierwszy od kilku lat impreza miała znów "gospodarzy". Obowiązki prowadzących pełniły aktorki Wanda Sykes, Amy Schumer i Regina Hall, a gościnnie statuetki rozdawał m.in. Chris Rock, który został spoliczkowany przez Willa Smitha. 

Polecamy

Jednym z największych wygranych tego wieczoru był film "Diuna" w reżyserii Denisa Villeneueva. Oscara dostał m.in. kompozytor muzyki do produkcji, Hans Zimmer. Dla utalentowanego artysty jest to drugi Oscar - wcześniej otrzymał nagrodę za "Króla Lwa".

Zimmer jednak nie był w stanie stawić się na ceremonii, ponieważ obecnie jest na trasie koncertowej (która zahaczy również o nasz kraj - szczegóły znajdziecie poniżej). Muzyk wyjaśnił na Twitterze, że o 2 w nocy zadzwoniła do niego córka, która kazała mu zejść do hotelowego baru. Tam, ubrany w szlafrok, Zimmer otrzymał swojego plastikowego Oscara. Artysta nie ukrywał szczęścia i rozbawienia:

Polecamy

Następnie celebrował zwycięstwo ze swoimi dzieciakami w pokoju hotelowym:

Poniżej możecie natomiast przesłuchać ścieżkę dźwiękową do "Diuny", która przyniosła mu Oscara:

Tak jak wspomnieliśmy, Hans Zimmer zagra ze swoją orkiestrą dwa koncerty w Polsce - te odbędą się kolejno 14 kwietnia 2022 roku w Łodzi oraz 21 kwietnia w Krakowie. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.