Will Smith przeprosił publicznie za to, że uderzył Chrisa Rocka podczas Oscarów: "to było nie na miejscu"

29.03.2022 11:05
Will Smith przeprosił publicznie za to, że uderzył Chrisa Rocka podczas Oscarów: "to było nie na miejscu" Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Jak pewnie dobrze wiecie, Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka podczas Oscarów 2022. Incydent wywołał niemałe zamieszanie w skali światowej, a teraz aktor postanowił przeprosić za swoje zachowanie.

Will Smith przeprosił za to, że uderzył Chrisa Rocka

Will Smith odebrał w nocy z niedzieli na poniedziałek 28 marca pierwszego Oscara w swojej karierze. Niestety, aktor nie będzie wspominał wieczora z uśmiechem na ustach. Podczas gali wystąpił bowiem amerykański komik Chris Rock, który w pewnym momencie postanowił zażartować z żony aktora. Smith nie puścił mu tego płazem. Wtargnął na scenę i go spoliczkował. 

Polecamy

Jak sam tłumaczy, dowcipy ze stanu zdrowia małżonki sprawiły, że zadziałał pod wpływem impulsu. Zachowanie aktora zostało potępione przez członków Akademii Filmowej. Rock nie zgłosił sprawy na policję, a Smith nie został aresztowany.

Wygląda na to, że sprawa summa summarum rozejdzie się po kościach. Wszystko dlatego, że kilkadziesiąt godzin później, Smith zreflektował się i zamieścił na swoim Instagramie oficjalne oświadczenie w sprawie całej tej sytuacji:

Przemoc w każdej formie jest toksyczna i destrukcyjna. Moje zachowanie na ostatnim rozdaniu Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Dowcipy na mój temat są częścią mojej pracy, ale żart o zdrowiu Jady to było za dużo do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie. Chciałbym Cię publicznie przeprosić, Chris. Przegiąłem i postąpiłem źle. Jestem zawstydzony, a moje działania były niezgodne z człowiekiem, którym chcę być. Na świecie miłości i dobroci nie ma miejsca na przemoc. Chciałbym również przeprosić Akademię, producentów gali, wszystkich uczestników i wszyscy widzów na całym świecie. Chciałbym przeprosić rodzinę Williamsów i moją rodzinę "Kinga Richarda". Głęboko żałuję, że moje zachowanie splamiło to, co… było cudownym przeżyciem dla nas wszystkich. Cały czas nad sobą pracuję.
Polecamy

Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej zapowiedzieli, że nie zostawią tej sprawy i podobno zamierzają pociągnąć Smitha do odpowiedzialności. Pewne jest natomiast to, że cała sprawa będzie niewątpliwie obszerną częścią nadchodzącego programu komediowego Chrisa Rocka.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.