Jack Black kończy karierę aktorską. Który film będzie jego ostatnim?

11.12.2019 11:31
Foto: Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News|undefined Fot. Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Jack Black zdradził w ostatnim wywiadzie, że zamierza zrezygnować z aktorstwa. Wskazał, który z filmów może być jego ostatnim.

Jack Black to popularny muzyk i aktor komediowy. Jego przełomową rolą był występ w muzycznej komedii "School of Rock" z 2003 roku. Wcielił się tam w Deweya Finna, bezrobotnego rockmana podszywającego się pod nauczyciela. Film odniósł sukces komercyjny i powrócił następnie w formie serialu i broadwayowskiego musicalu. Od tamtej pory Black spełniał się zarówno jako aktor, rozbawiając publiczność do łez swoim zacięciem komediowym, oraz muzyk w zespole Tenacious D, który założył wraz z Kyle'em Gassem. I choć jego kariera aktorska prężnie się rozwijała, Jack postanowił zejść ze sceny i przejść na wczesną emeryturę.

Jack Black kończy karierę aktorską

Jack Black promuje obecnie najnowszy film ze swoim udziałem - "Jumanji: Następny poziom". W wywiadzie dla serwisu Balance, aktor przyznał, że może być to jego ostatni występ. Ewentualnie jeden z ostatnich, w końcu wciąż liczy na angaż w 10. filmie Quentina Tarantino.

Chcę stworzyć kolejną płytę Tenacious D. Potem może jeszcze jeden film. Podoba mi się wizja wczesnej emerytury. No dobra, nie tak wczesnej, w końcu mam już 50 lat. Od dawna powtarzałem sobie "To już ostatni film". Zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Nie mogę na obecną chwilę powiedzieć co zamierzam zrobić później, bo jest na to po prostu za wcześnie. Mam kilka asów w rękawie, ale nie za dużo. Wszystkie zamierzam wkrótce wykorzystać, a potem odjechać w stronę zachodzącego słońca.
Przeczytaj także

Jako powód swojej decyzji, Jack Black wskazał kwestie rodzinne. Pracując nad kolejnymi filmami zbyt dużo czasu spędza poza domem, z dala od dzieci. Zaznaczył jednak, że wczesna emerytura i powrót do domu nie wyklucza występu w mniejszej, lokalnej produkcji.

Nie lubię opuszczać Tanyi i chłopców. Zbyt wiele czasu spędzam poza domem. Może zagram w jakimś serialu w rodzinnym mieście. Tak, żebym mógł pracować od 9 do 17, a potem spokojnie wracać do domu. Zobaczymy. Nie jestem typem człowieka, który planuje swoje życie na pięć lat w przód. Żyję raczej z dnia na dzień. Zatem, jeśli coś się jednak pojawi... na przykład Quentin Tarantino zapuka do mych drzwi, to oczywiście, że zagram w jego filmie! Tarantino też lubi powtarzać, że to już jego ostatni film. Możliwe, że będzie to "Star Trek", ale kto wie? Może i ja zagram w stylu Tarantino i powiem "Ludzie, zagrałem w 99 filmach. Robię jeszcze tylko jeden, żeby zejść ze sceny znajdując się na szczycie.
Przeczytaj także

Najnowszy film z udziałem Jacka Blacka, "Jumanji: Następny poziom" wejdzie do kin już 27 grudnia 2019 roku. U jego boku wystąpią Dwayne Johnson, Kevin Hart, Karen Gillan, Awkwafina, Danny DeVito, Nick Jonas i Danny Glover.

Zobacz też: Dwayne Johnson i Jack Black w pełnym zwiastunie "Jumanji: Następny poziom"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.