Jak początkowo miał się skończyć film "Kapitan Marvel"?

Sergiusz Kurczuk
18.03.2019 14:50
uw|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

"Kapitan Marvel" to kolejny sukces Marvel Studios. Okazuje się jednak, że produkcja miała mieć trochę inny finał. Niewykorzystane zakończenie zdradziła montażystka filmu Debbie Berman.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Filmowe uniwersum Marvela rozrasta się z roku na rok. W 2019 roku produkcją, która dołączyła do listy poprzednich 20 filmów rozgrywających się w MCU była "Kapitan Marvel". Solowe przygody nowej superbohaterki, w którą wcieliła się Brie Larson, zdobyła dużą popularność. Film w pierwszym tygodniu wyświetlania zarobił ponad 500 milionów dolarów. Okazuje się, że na samym początku finał nowego widowiska Marvel Studios miał wyglądać inaczej.

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel" - jak miał się zakończyć film Marvela?

Montażystka "Kapitan Marvel" Debbie Berman rozmawiała z Entertainment Tonight. Twórczyni zdradziła, że oryginalnie reżyserzy mieli inny pomysł na finałową scenę. Ostatnie ujęcie miało ukazywać tytułową bohaterkę, lecącą samotnie w przestrzeni kosmicznej. Finalnie stało się jednak inaczej.

Uważałam, że to nie pasuje. Że niby dokąd ona leci? I co będzie robiła? Pomyślałam, że potrzebujemy mocniejszej informacji wizualnej, aby zapewnić mocniejsze usprawiedliwienie jej nieobecności przez tak wiele lat. Więc dodaliśmy Talosa i jego rodzinę w ich statku kosmicznym, czekających na nią i razem odlecieli w dal. To nadało scenie większego sensu i sprawiło, że widz łatwiej uwierzył, że główna bohaterka zdecydowała się opuścić swoje na nowo odkryte życie na Ziemi, ponieważ jest z przyjaciółmi, którymi musi się zając. Daliśmy jej bardziej konkretne zadanie do wykonania.

Propozycja Berman okazała się strzałem w dziesiątkę. Początkowy pomysł nie wzbudziłby raczej takich samych reakcji widzów, jak scena, która trafiła na kinowe ekrany. W ten sposób znaleziono powód na nieobecność Kapitan Marvel na Ziemi przez ponad 20 lat.

"Kapitan Marvel" - concept arty z filmu Marvela

To jednak nie wszystkie zmiany, które pojawiły się w procesie powstawania "Kapitan Marvel". W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne dotyczące znaczących bohaterów filmu. Początkowo mundur Vers miał wyglądać trochę inaczej i  bardziej nawiązywać do komiksowego oryginału.

Inne kostiumy mieli również nosić zmiennokształtni Skrulle.

Zupełnie inaczej miała wyglądać również przywódczyni Kree - Supreme Intelligence. Na concept artach nadal nie przypomina komiksowego odpowiednika, ale jej strój znacznie różni się od tego, co widzieliśmy w filmie.

Kapitan Marvel powróci już za kilka tygodni w filmie "Avengers: Endgame". Nowa bohaterka trafi z powrotem na Ziemię, by pomóc grupie herosów w ponownym spotkaniu z Thanosem. Premiera 4. części "Avengers" odbędzie się już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy Kapitan Marvel rzeczywiście jest najpotężniejszą bohaterką Marvela?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.