Jak podnieść młot Thora? Gwenpool znalazła obrzydliwy sposób

25.11.2019 12:16
4 Fot. Gwenpool Strikes Back #4

Bohaterowie Marvela jej nienawidzą. Znalazła jeden prosty sposób na podniesienie Mjolnira!

Jeśli myślicie, że Deadpool to najbardziej szalona postać Marvel Comics, to chyba nie znacie Gwenpool. W komiksie "Gwenpool Strikes Back" pokazała, że nie powinien z nią zadzierać nawet sam Immortal Hulk.

"Gwenpool Strikes Back" - bohaterka podniosła młot Thora

Każdy, kto chociaż trochę liznął informacji na temat uniwersum Marvela, doskonale wie, że młot Thora o imieniu Mjolnir może podnieść tylko osoba, która jest godna to uczynić. Wśród herosów Domu Pomysłów zdarzały się przypadki bohaterów, którzy dostąpili tego zaszczytu - między innymi Beta Ray Bill, Kapitan Ameryka, Thunderstrike czy Conan. Do tego wybitnego grona dołączyła niedawno Gwenpool.

Przeczytaj także

Gwenpool to nietypowa superbohaterka stworzona w 2016 roku przez Chrisa Bachaloa, Christophera Hastingsa, Jordana D. White'a i Heather Antos. W rzeczywistości nazywa się Gwendolyn Poole i pochodzi z alternatywnej rzeczywistości, w której bohaterowie Marvela to jedynie fikcja autorstwa twórców komiksów. Gwen jest wierną fanką ich przygód i wie o multiwersum bardzo dużo. Traf chciał, że dziewczyna trafiła do kanonicznego świata Marvela - Earth 616. Szybko przystosowała się do otaczającej jej rzeczywistości i spełniła swoje największe marzenie - została superbohaterką.

Przeczytaj także

Chociaż nie ma konwencjonalnie rozumianych supermocy, potrafi zaskoczyć mieszkańców uniwersum Marvela rozległą wiedzą na ich temat oraz umiejętnością dowolnego operowaniem medium, jakim są komiksy. Bohaterka na każdym kroku łamie czwartą ścianę, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że występuje w komiksie. To sprawia, że większość herosów, traktuje ją jak osobę z problemami natury psychiatrycznej.

Przeczytaj także

W najnowszej serii zatytułowanej "Gwenpool Strikes Back" tytułowa bohaterka postanowiła udowodnić wszystkim, również czytelnikom, że nie należy z nią zadzierać. W tym celu stworzyła specjalną wyspę, na którą ściągnęła wielu znanych superbohaterów, w tym Bruce'a Bannera, którego intencjonalnie przemieniła w Immortal Hulka, chcąc wywołać bitwę w stylu Battle Royale. Wszystko po to, by przyciągnąć potencjalnych odbiorców komiksów. Nie przewidziała jednak, że Hulk wymknie się jej spod kontroli. W czwartym numerze serii autorstwa Leah Williams, Christophera Hastingsa, Davida Baldeoan, Jesusa Aburtoav, oraz Joego Caramagny, Gwenpool postanowiła naprawić swój błąd.

Przeczytaj także

Korzystając z wiedzy na temat Marvel Comics, doszła do wniosku, że jedyny przedmiot, który jest w stanie powstrzymać najnowszą inkarnację Hulka to młot Thora Mjolnir. Niestety broń, podobnie jak lewe ramię boga piorunów trafiły w posiadanie Malekitha. Mroczny elf pozbawił Thora kończyny w drugim numerze  komiksu "Thor" z 2014 roku. Gwenpool postanowiła wykorzystać ten fakt i zakraść się za pomocą swoich umiejętności do fortecy złoczyńcy, by wykraść artefakt. Okazuje się, że Malekith lubi... spać ze swoim trofeum jak z pluszowym misiem.

4 Fot. foto: Gwenpool Strikes Back #4

Gwenpool nie zabrała jedynie młota. Wykazała się sprytem i ukradła również odcięte ramię Thora. Wkładając swoją rękę, w obciętą kończynę była w stanie nie tylko podnieść młot Odinsona, ale również pokonać Hulka.

4 Fot. foto: Gwenpool Strikes Back #4

Fani komiksu mają jednak pewne zastrzeżenia do czynu Gwenpool. Zaklęcie Odyna wyraźnie mówi, że Mjolnirem może posługiwać się osoba godna podniesienia broni. Nie musi być to koniecznie Thor ani żadna istota z jego DNA. Poza tym ramię, które wykradła Gwen, zostało obcięte, kiedy heros stracił umiejętność używania swoich mocy i pałętał się po świecie jako niegodny wygnaniec. W jaki sposób zwyczajna dziewczyna pokonała Hulka Mjolnirem?

Przeczytaj także

dwa wyjaśnienia tej sytuacji. Obecnie Thor odzyskał dostęp do boskich mocy, więc niewykluczone, że jego odcięta kończyna automatycznie stała się "godna". Bardziej prawdopodobne jest jednak, że Gwenpool jest w rzeczywistości godna mocy Thora, tylko nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy. Jak jest w rzeczywistości? Przekonamy się zapewne w ostatnim numerze "Gwenpool Strikes Back". Piąty zeszyt trafi do sprzedaży w lutym 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Komiksowy Deadpool zyskał obrzydliwą supermoc

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.