James Franco wraca do aktorstwa. Zniesławiony artysta wcieli się w Fidela Castro

05.08.2022 11:09
James Franco wraca do aktorstwa. Zniesławiony artysta wcieli się w Fidela Castro Fot. Los Angeles Times / Polaris/East News

Dwukrotny zdobywca Złotego Globu i nominowany do Oscara aktor James Franco został zaangażowany do nowego projektu "Alina of Cuba", który opowiada o nieślubnej córce Fidela Castro.

James Franco wraca do aktorstwa. Wcieli się w Fidela Castro

Jak podaje Deadline, James Franco wcieli się w kubańskiego dyktatora Fidela Castro w nadchodzącym filmie "Alina of Cuba" autorstwa Miguela Bardema. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że Mia Maestro zagra jego kochankę, Natalię "Naty" Revueltę.

Polecamy

Opisywani powyżej kochankowie w prawdziwym świecie doczekali się córki o imieniu Alina Fernandez. W nią wcieli się Ana Villafane. Scenariusz przygotował nominowany do oscara Jose Rivera oraz zdobywca Pulitzera Nilo Cruz. Twórcy opowiedzą w filmie historię wspomnianej Córki Castro, która na przestrzeni lat stała się jedną z najbardziej głośnych przeciwników politycznych dyktatora Kuby.

Fernandez dowiedziała się o tym, że jest córką Fidela Castro w wieku 10 lat - wówczas, po latach sekretnych wizyt w ich domu, jej matka wyjawiła, że "El Comandante" jest jej biologicznym ojcem. To mocno wpłynęło na jej życie i w kolejnych latach Alina stała się jednym z wrogów publicznych numer 1. Kilkukrotnie została aresztowana podczas prób ucieczki z kraju, aż w końcu w 1993 roku udało się jej zbiec do Hiszpanii.

Jej perypetie przykuły wówczas uwagę międzynarodowych mediów. Fernandez w końcu osiadła na stałe w Miami, gdzie kontynuowała głośną publiczną krytykę kubańskiego rządu i samego Fidela Castro. Krótko mówiąc - jej historia definitywnie nadaje się na film.

Polecamy

Przypominamy, że październiku 2019 roku do sądu w Los Angeles wpłynął pozew przeciwko Jamesowi Franco, w którym aktor został oskarżony o "niewłaściwe zachowanie seksualne" (wykroczenia na tle seksualnym). Dokumenty zostały złożone przez jego dwie byłe studentki ze szkoły filmowej Studio 4, Sarę Tither-Kaplan i Toni Gaal, które uczęszczały do placówki w 2014 roku. Od tamtego czasu Franco raczej nie otrzymywał zbyt wielu ról.

Na razie nie wiemy też, kiedy poznaczymy jego powrót na ekrany - "Alina of Cuba" nie ma bowiem na razie ustalonej daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.