Joaquin Phoenix oddał hołd Heathowi Ledgerowi podczas odbierania SAG Award

20.01.2020 09:17
Joaquin Phoenix|undefined Fot. Invision/Invision/East News

W nocy z niedzieli na poniedziałek 20 stycznia 2020 roku odbyła się impreza SAG Awards, w ramach której uhonorowano najlepsze filmy poprzedniego roku. Wśród zwycięzców znalazł się Joaquin Phoenix.

Joaquin Phoenix zabrał do domu SAG Award za najlepszą rolę pierwszoplanową, ale ten fakt definitywnie przykryła jego przemowa, w której aktor nie szczędził pochwał swoim "konkurentom". W trakcie swojego kilkuminutowego wystąpienia, Phoenix pogratulował Leonardo DiCaprio, Christianowi Bale'owi, Adamowi Driverowi oraz Taronowi Egertonowi.

Joaquin Phoenix oddał hołd Heathowi Ledgerowi

DiCaprio został uznany za "inspirację przez ostatnie 25 lat", Bale został poproszony o "chociaż jedną beznadziejną rolę, żebyśmy mieli jakieś szanse", Driver został skomplementowany za "dewastującą rolę i świetlaną przyszłość", a Egerton był "piękny i mający ogromny potencjał". Ale najważniejsze słowa nadeszły pod koniec jego przemowy, kiedy to Phoenix podsumował swoją wypowiedź zdaniem:

Ja jestem tutaj dzięki swojemu ulubionemu aktorowi, Heathowi Ledgerowi. Dobranoc.
Przeczytaj także

Słowa zostały przyjęte dobrze nie tylko na sali, ale również wśród komentujących na Twitterze. Użytkownicy podziękowali Phoenixowi za piękne słowa, a także zauważyli, że gdyby nie "Mroczny rycerz" i występ Ledgera, to prawdopodobnie "Joker" nigdy by nie powstał. Poniżej możecie zobaczyć pełne nagranie z ceremonii:

W poniedziałek 13 stycznia 2020 roku Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów. "Joker" i Joaquin Phoenix od październikowej premiery filmu Todda Phillipsa są faworytami 92. gali rozdania prestiżowych statuetek. Aktor jest nominowany w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy i ma dużą szansę na zdobycie nagrody.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.