John Malkovich jako Dale Cooper z „Twin Peaks”

Robert Skowronski
03.10.2016 15:57
John Malkovich jako Dale Cooper z „Twin Peaks” Fot. kadr z wideo

Filmy Davida Lyncha na długo zapadają w pamięć, podobnie jak stworzeni przez niego bohaterowie - osoby, których odpowiedników niekiedy próżno szukać w zwykłym życiu. Swojej interpretacji poddał ich John Malkovich.

Prawdziwy gabinet osobliwości, który rozpoczął swoją działalność w 1977 roku od „Głowy do wycierania” i poszerza się o kolejne okazy po dziś dzień - oczekujemy przecież na wznowienie serialu „Twin Peaks”. W specjalnym projekcie te najbardziej charakterystyczne postacie odgrywa John Malkovich. Ale o co chodzi?

„Playing Lynch” to seria krótkich filmów stworzonych przez Sandro Millera. Będą one publikowane na stronie Playinglynch.com, a ich ściągnięcie to datek na fundację promującą medytację transcendentalną należącą do Davida Lyncha. Na pierwszy ogień poszedł agent Dale Cooper z miasteczka Twin Peaks, grany oryginalnie przez Kyle'a MacLachlana.

W kolejnych formach zobaczymy, jak Malkovich wciela się w Kobietę z Pieńkiem (grała ją Catherine E. Coulson), w Johna Merricka z „Człowieka słonia” (John Hurt), Mystery Mana z „Zagubionej autostrady” (Robert Blake), Franka Bootha z „Blue Velvet” (Dennis Hopper) czy Henry’ego Spencera z „Głowy do wycierania” (Jack Nance). O tym, jakie postaci znajdą się w projekcie, zadecydowali internauci. Malkovicha możemy również ujrzeć jako samego Lyncha w wideo zapowiadającym całe przedsięwzięcie:

W udostępnianych materiałach będziemy mogli usłyszeć kompozycje należące do Angelo Badalamentiego, autora oryginalnej ścieżki dźwiękowej do „Twin Peaks”, a także utwory Wayne’a Coyne’a i Stevena Drozda z grupy The Flaming Lips, Sky Ferreiry, Zoli Jesus czy Lykke Li. Wszystkie utrzymane w onirycznym, sprzyjającym medytacjom, klimacie.

W sieci pojawił się także teaser nowego „Twin Peaks”. Nie przynosi on co prawda odpowiedzi na pytania związane z fabułą, ale to jasna zapowiedź tego, że ponownie za ścieżkę dźwiękową będzie odpowiedzialny Angelo Badalamenti.

Za muzykę do serialu będzie też odpowiedzialny Eddie Vedder. Ujrzymy go również na ekranie, tak jak Trenta Reznora i całą masę innych sław. Serial powinien zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku.

Jak Wam się podoba John Malkovich jako Dale Cooper?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.