Keanu Reeves przekazał ponad 30 milionów dolarów na badania nad nowotworami

05.01.2022 11:52
Keanu Reeves przekazał ponad 30 milionów dolarów na badania nad nowotworami Fot. Chris Young/Press Association/East News

O pensji Keanu za "Matriksa" krążą już niemalże legendy. Przez lata panowało przekonanie, że aktor wypłacił z swojej kieszeni bonusy dla artystów zajmujących się efektami specjalnymi przy trylogii. Teraz pojawiły się inne informacje. 

Keanu przekazał większość swoich dochodów za Matriksa na badania nad nowotworami

Keanu Reeves podobno przekazał znakomitą większość swoich dochodów za oryginalnego "Matriksa" ośrodkom badawczym, które zajmują się nowotworami. Jak podaje LADbible, Reeves oddał "około 70%" swojej pensji organizacjom badającym głównie białaczkę - nowotwór atakujący krew.

Polecamy

Jak podaje The New York Post, Keanu mógł zarobić za pierwszego "Matriksa" nawet 45 milionów dolarów - 10 milionów na początku produkcji, a potem kolejne 35 milionów dolarów za wyniki finansowe filmu. Jak wspomnieliśmy, aktor miał przekazać około 70% dochodów, czyli ponad 30 milionów dolarów.

Powodów na takie działanie było kilka - jednym z nich był fakt, że jego młodsza siostra Kim mierzyła się wówczas z nowotworem, który zdiagnozowano u niej już w 1991 roku. Na tym jego filantropijna działalność się nie zakończyła - Reeves po ozdrowieniu swojej siostry postanowił sfinansować własną fundację non-profit.

Polecamy

Jak sam stwierdził w rozmowie z Ladies Home Journal w 2009 roku, nie lubi się chwalić swoją działalnością charytatywną: 

Mam własną fundację, która działa od 5, czy 6 lat. Pomaga kilku szpitalom dziecięcym i ośrodkom badania nowotworów. Nie lubię chwalić się swoim imieniem, czy podpisywać się pod takimi rzeczami. Wolę pozwolić fundacji na robienie tego, co robi jak najlepiej.

Przypomnijmy też, że w 2020 roku Reeves wystawił na aukcję 15-minutową "randkę" ze sobą na Zoomie. Przychody z tej inicjatywy zostały przeznaczone dla organizacji Camp Rainbow Gold, która zajmuje się pomocą dzieciom cierpiącym z powodu nowotworów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.