Kevin Smith pokazał skończony scenariusz do "Clerks III". Jest "k***wsko śmieszny"

Sergiusz Kurczuk
15.01.2021 12:35
Jason Mewes, Kevin Smith - Clerks II - kadr z filmu Fot. Everett Collection/East News

Trzecia część filmu "Clerks - Sprzedawcy" jest coraz bliżej realizacji. Kevin Smith skończył pierwszą wersję scenariusza do kontynuacji kultowej komedii.

Już niedługo Dante, Randal, Elias, Becky, Jay i Cichy Bob powrócą na duży ekran. Kevin Smith potwierdził, że zakończył pisanie pierwszej wersji scenariusza filmu  "Clerks III". Zaprezentował nawet pierwsze strony skryptu swoim fanom.

"Clerks III" - Kevin Smith skończył scenariusz do filmu

Film "Clerks - Sprzedawcy" z 1994 roku był przełomową produkcją - typowa lekka komedia łączyła się z kinem autorskim opowiadającym o przyziemnych sprawach głównych bohaterów, którzy byli jednocześnie zwyczajnymi ludźmi i bardzo barwnymi postaciami.

Polecamy

Już niedługo ruszą prace na planie trzeciej części "Clerks". Kevin Smith - twórca serii i odtwórca roli Cichego Boba pochwalił się w mediach społecznościowych, że właśnie ukończył scenariusz do filmu. W sieci pojawiły się pierwsze strony skryptu, które potwierdzają, że głównymi bohaterami ponownie będą Dante, Randal, Elias, Becky, Jay i Cichy Bob, w których wcielą się gwiazdy oryginału.

28 grudnia zacząłem pisać scenariusz do "CLERKS III" i wczoraj wieczorem go właśnie skończyłem. 101-stronicowy pierwszy szkic! Ale pisanie nie zaczyna się, gdy zaczynasz stukać w klawisze: od jakiegoś czasu mieszam gulasz w mojej misce mózgowej. Kiedy więc usiadłem, aby zamienić lata marzeń w prawdziwe słowa, część procesu pisania na maszynie szla dość szybko. O fałszywym New Jersey (lub o tym, co od dawna nazywam View Askewniverse) było ostatnio o wiele lepiej opowiadać niż o prawdziwym świecie - ale opowiedziałem historię, którą chciałem opowiedzieć, więc czas się  trochę cofnąć i podać skrypt kilku zaufanym osobom, a następnie dalej majsterkować na podstawie ich opinii. Dla tych, którzy nie są na bieżąco, jest to właściwie "Clerks III" v.2. Napisałem inną wersję "Clerks III" około 6 lat temu - taką, w przypadku której teraz bardzo mnie cieszy, że nigdy jej nie stworzyliśmy (chociaż wykorzystałem scenę otwierającą w "Jay i Cichy Bob powracają"). To znacznie bardziej osobista historia niż poprzednie wcielenie, czerpiąca bezpośrednio z ataku serca, który prawie mnie zabił (w przyszłym miesiącu miną 3 lata).  Pisanie kolejnych scen dziwnie wyzwalało to wspomnienie, ponieważ po raz pierwszy od jakiegoś czasu zastanawiałem się, jak blisko byłem od stracenia tej bilogicznej pompy. Ale scenariusz do "Clerks III" nie tylko sprawia, że pamiętam o własnej śmiertelności, ale śmieję się z niej głośno. Dante, Randal, Elias, Becky, Jay i Cichy Bob powrócili, a założenie tego filmu pozwala każdemu, kto widział "Clerks" lub "Clerks II", na w pewnym sensie powrót do ich świata. Po nieudanym roku 2020 chcę spędzić część 2021 w sklepie Quick Stop w New Jersey, gdzie wszystko się zaczęło, z przyjaciółmi i rodziną. A kiedy w końcu uruchomimy kamery na planie "Clerks III", będę wiedział bez cienia wątpliwości, że "mam" tam być!
Polecamy

Na Twitterze, który nie pozwala na powyższe epopeje, Smith napisał, że scenariusz jest "k***wsko śmieszny".

Zeszłej nocy skończyłem pierwszą wersję roboczą nowego scenariusza do "CLERKS III"! Dante, Randal, Elias, Becky, Jay i Cichy Bob powracają w historii, która, podobnie jak pierwsza część "Clerks", jest oparta na moim prawdziwym życiu. Ale najważniejsze? To k***wsko śmieszny scenariusz!

Smith od jakiegoś czasu powtarzał, że trzecia część serii została zainspirowana atakiem serca, który przeżył w 2018 roku.

Polecamy

"Clerks III" - kiedy premiera?

Fani "Clerks" zapewne z niecierpliwością wyczekują kontynuacji kultowej komedii. Na razie nie wiadomo, jednak kiedy "Clerks III" trafi do kin. Biorąc pod uwagę, że Smith dopiero skończył pierwszą wersję scenariusza do filmu i to, że wciąż obowiązują pandemiczne zasady pracy na planie filmowym, na produkcję będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Twórca planuje jednak wejść na plan jeszcze w roku 2021, więc być może oczekiwanie nie będzie wcale takie długie, jakby się mogło wydawać.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.