Laleczka Chucky powraca w zwiastunie remake'u słynnego horroru. Jak brzmi polski tytuł filmu?

Sergiusz Kurczuk
18.04.2019 13:14
Laleczka|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się nowy zwiastun remake'u serii grozy "Laleczka Chucky". Dystrybutor zdradził tytuł horroru z Markiem Hamillem i Aubrey Plazą w rolach głównych. 

Jeśli wychowywaliście się na przełomie lat 80. i 90. laleczka Chucky mogła być jednym z Waszych nocnych koszmarów. Hollywood chce wystraszyć kolejne pokolenie widzów za pomocą remake'u popularnej serii slasherów. Kilkanaście miesięcy temu informowaliśmy o planach na nową wersję filmu "Laleczka Chucky". Za kilkanaście tygodni odbędzie się premiera horroru. 

Przeczytaj także

Dystrybutor filmu zaprezentował nowy zwiastun. Pojawił się też tytuł, pod jakim produkcja ukaże się w naszym kraju. 

"Laleczka Chucky" - polski zwiastun i tytuł remake'u horroru

Pierwsza część filmu ukazał się w 1988 roku. Do tej pory pojawiło się siedem części przygód zabawki opętanej żądzą mordu. Za oryginalną serię odpowiadał Don Mancini, który od samego początku tworzył scenariusze coraz bardziej absurdalnych części "Laleczki Chucky". Obecnie pracuje nad serialową kontynuacją historii. Młode pokolenie może jednak nie dostrzec uroku tkwiącego w Chuckym, dlatego producenci horroru "To" stworzyli uwspółcześnioną wersję filmu sprzed ponad 30 lat. Czy przemówi do fanów horrorów?

Chociaż nowa wersja "Laleczki Chucky" w oryginalne nazywa się po prostu "Child's Play" (jak oryginał), polski dystrybutor postawił na autorskie tłumaczenie tytułu. Brzmi ono "Laleczka". Oto jak prezentuje się skrócony opis fabuły. 

„Laleczka” przedstawia historię Karen (Aubrey Plaza), która w prezencie urodzinowym daje synowi (Gabriel Bateman) lalkę. Kobieta nie jest jednak świadoma złowieszczej natury zabawki.

Oprócz wymienionych wyżej aktorów w filmie wystąpią Brian Tyree Henry oraz Mark Hamill, który użyczył swojego głosu tytułowej zabawce. Twórcy zaprezentowali również nowy plakat filmu. 

Laleczka Fot. foto: materiał promocyjny

"Laleczka" - kiedy premiera remake'u "Laleczki Chucky"?

Za reżyserię filmu odpowiada Lars Klevberg. Scenariusz napisał natomiast znany z gier wideo Sleeping Dogs i Quantum Break Tyler Burton Smith. Horror ma się opierać na wydarzeniach ukazanych w oryginale z 1988 roku, ale niektóre szczegóły fabularne postanowiono zmienić. Zniknie wątek ducha mordercy, który zamieszkuje we wnętrzu zabawki. Za złe popędy cybernetycznej lalki odpowie zhakowany program komputerowy. "Laleczka" trafi do polskich kin 20 czerwca 2019 roku.

>>Zobacz też: Laleczka Chucky dostanie własny serial. Zobacz teaser<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.