Marvel uhonorował Chadwicka Bosemana. Black Panther w nowym logo studia [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
30.11.2020 10:12
Marvel uhonorował Chadwicka Bosemana. Black Panther w nowym logo studia [WIDEO] Fot. Everett Collection/East News

Chadwick Boseman został upamiętniony przez Marvela w dzień swoich urodzin. Stworzono nowe intro Marvel Studios, w którym pojawił się Black Panther.

29 listopada 2020 roku Chadwick Boseman obchodziłby swoje 44. urodziny. Odtwórca Black Panthera zmarł jednak niespodziewanie latem tego roku. By uczcić pamięć o aktorze, Marvel Studios zdecydowało się złożyć mu hołd nowym intro.

Chadwick Boseman - Black Panter w logo Marvel Studios

Nagła śmierć Chadwicka Bosemana wstrząsnęła całym światem. Gwiazdor Marvela odszedł 28 sierpnia 2020 roku w rozkwicie swojej kariery. Przegrał walkę z nowotworem okrężnicy, którą toczył w tajemnicy od czterech lat. Miliony fanów na całym świecie postanowiły oddać hołd aktorowi. Jednym z najgłośniejszych był mural, który pojawił się na budynku w jednym z parków rozrywki Disneya.

Polecamy

To nie jedyny przejaw szacunku Disneya do Bosemana. W dzień 44. urodzin aktora odświeżono cyfrową wersję filmu "Black Panther", która jest dostępna na platformie Disney+. Wprowadzono bowiem nowe intro, którym oddano hołd Bosemanowi. Wstęp zaprezentowano na oficjalnym Twitterze Marvel Studios.

Nowe wprowadzenie wpisuje się w istniejący do ponad dekady schemat - kadry z komiksów przechodzą płynnie w trójwymiarowe litery składające się na nazwę studia, w których umieszczono sceny z filmów o superbohaterach Domu Pomysłów. Zazwyczaj pojawiają się fragmenty przedstawiające wszystkich herosów. Od tej pory przed w "Black Panterze" widzowie będą oglądać specjalne intro złożone wyłącznie ze scen, w których pojawia się T'Challa - nie tylko pochodzących z solowego filmu o herosie, ale również z trzeciej części "Kapitana Ameryki" oraz "Avengers: Infinity War" i "Endgame".

Polecamy

To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowano się na podobny hołd. Po śmierci Stana Lee w filmie "Kapitan Marvel" pojawiło się intro złożone z fragmentów występów gościnnych komiksowego twórcy.

Polecamy

Logo Marvel Studios z Black Pantherem w innych filmach?

Polscy fani Black Panthera mogą obecnie zobaczyć nowe intro tylko za pośrednictwem Twittera Marvel Studios, ponieważ zasoby platformy Disney+ nadal nie są dostępne w Polsce. Niewykluczone jednak, że logo pojawi się również przez nadchodzącą produkcją Marvela - czyli "Black Widow". Z połowy pandemii koronawirusa premierę przeniesiono na 29 kwietnia 2021 roku. Na razie jednak trudno przewidzieć, czy w solowych przygodach Natashy Romanoff pojawił się upamiętnienie Bosemana, czy może zobaczymy zwyczajne wprowadzenie.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.