To nie „Altered Carbon” ani „Blade Runner”. Netflix zaprezentował 1. teaser filmu „Mute”

Natalia Hluzow
29.01.2018 17:03
To nie „Altered Carbon” ani „Blade Runner”. Netflix zaprezentował 1. teaser filmu „Mute” Fot. materiały prasowe

Netflix po raz kolejny sięga po stylistykę neo-noir i cyberpunkową dystopię, by opowiedzieć historię milczącego bohatera.

Zniewalający „Blade Runner 2049” z końcem 2017 roku przypomniał o tym, co najlepsze w spokojnych filmach science-fiction nawiązujących do estetyki czarnego kina. Znakomicie utorowało to drogę do sukcesu serialowi „Altered Carbon” i jednocześnie przyczyniło się do ogromnych oczekiwań wobec tej nowej odcinkowej produkcji Netfliksa, która powinna je w dużej mierze zaspokoić. Dlatego, choć serial o Takeshim Kovacsie wciąż jeszcze czeka na premierę, Netflix zapowiedział już kolejną cyberpunkową przygodę milczącego samotnika.

Mowa oczywiście o „Mute”, oryginalnej produkcji Netfliksa, która – obok wspomnianego „Modyfikowanego węgla” – jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier lutego 2018. Tym razem nie będzie to jednak serial, lecz pełnometrażowy film, a główny bohater będzie milczącym samotnikiem nie z wyboru – jak Oficer K czy Takeshi Kovacs – lecz z przymusu. Leo jest bowiem niemy, przez co trudno jest mu nawiązywać kontakty z otoczeniem.

O czym jest film „Mute”?

Akcja filmu osadzona jest w niedalekiej przyszłości w Berlinie. Leo Beiler jest barmanem, który w dzieciństwie padł ofiarą tragicznego wypadku i w efekcie stracił mowę. Jedyną dobrą rzeczą w jego życiu jest związek z piękną Naadirą. Kiedy dziewczyna znika bez śladu, Leo wyrusza na poszukiwania zapuszczając się coraz głębiej w zdominowane przez imigrantów miasto. Dwójka sarkastycznych amerykańskich chirurgów, których spotka na swojej drodze, okaże się jego jedyną opcją na odnalezienie Naadiry.

mute 1 netflix Fot. foto: materiały prasowe

Pierwszy teaser „Mute” Netfliksa

Na oficjalnym profilu filmu zaprezentowano pierwszy teaser zapowiadający premierę oficjalnego zwiastuna „Mute” na 30 stycznia 2018:

Zapowiada się naprawdę obiecująco, nawet pomimo tego (a może właśnie dlatego), że gdzieś to już widzieliśmy...

blade runner 1 Fot. foto: kadr z filmu "Blade Runner 2049"
altered carbon 1 Fot. foto: kadr z serialu "Altered Carbon"

Kto gra w „Mute” i kiedy premiera?

W roli głównej wystąpi Alexander Skarsgård („Wielkie kłamstewka”). Partnerować będą mu Paul Rudd i Justin Theroux w rolach chirurgów z USA oraz Seyneb Saleh jako zaginiona dziewczyna. Film wyreżyserował Duncan Jones, twórca „Warcraft: Początek”, który odpowiada również za scenariusz (wraz z Michaelem Robertem Johnsonem i Damonem Peoplesem). Premiera już 23 lutego 2018. Tylko na Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.