Na słynnym placu stanął pomnik Harry'ego Pottera. Mugole uczcili czarodzieja

03.10.2020 16:36
Na słynnym placu stanął pomnik Harry'ego Pottera. Mugole uczcili czarodzieja Fot. Warner Bros./courtesy Everett Collection/East News

Na Leicester Square pojawił się niedawno pomnik samego Harry'ego Pottera. Posąg robi wrażenie - jest wykonany z brązu i przedstawia czarodzieja lecącego na miotle.

Leicester Square, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w Londynie i już od kilkuset lat jest uznawany za jedno z najważniejszych kulturowo miejsc w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj odbywają się tam oficjalne premiery filmowe (m.in. filmy o Bondzie, czy "Liga Sprawiedliwości"), a także Londyński Festiwal Filmowy. Ze względu na konotacje ze srebrnym ekranem, zarządcy terenu postanowili go udekorować posągami.

Oto posąg Harry'ego Pottera

Od lutego 2020 roku na placu pokazywana jest wystawa Scenes in the Square. W trakcie kolejnych miesięcy, miasto pokazywało coraz to nowe posągi z brązu, które przedstawiały ikoniczne postaci ze świata filmu i popkultury. Dzięki temu Leicester Square jest teraz miejscem zamieszkania królika Bugsa, Mary Poppins, Paddingtona, a także Batmana (ten patroluje ulice z góry). Teraz, do tej wesołej gromadki dołączył sam Harry Potter.

Przeczytaj także

Posąg nastoletniego czarodzieja został odsłonięty pod koniec września i przedstawia Pottera lecącego na miotle. Kadr pochodzi z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", w którym drużyna Gryffindoru grała mecz Quidditcha przeciwko Ślizgonom. 

Jak pewnie wiecie, Potter był szukającym, który dał swojej drużynie zwycięstwo, łapiąc złoty znicz. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć posągu:

Jak podczas oficjalnego odsłonięcia posągu powiedział prezenter radiowy Alex Zane:

Harry Potter zapewnił mnóstwo radości fanom na całym świecie, a wiele osób, tak jak ja, dorastało wraz z młodym czarodziejem. To niesamowite, że zajął swoje prawowite miejsce na Leicester Square, gdzie mogłem poprowadzić premierę ostatniego filmu z serii. Chyba nie ma lepszej postaci, która mogłaby zawitać w wystawie Scenes in the Square.
Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.