Nagrał, jak jedzie na rowerze przez płonący las. To wideo wgniata w fotel

24.08.2020 15:41
Nagrał, jak jedzie na rowerze przez płonący las. To wideo wgniata w fotel Fot. . Marek M Berezowski/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

W Internecie zadebiutował krótkometrażowy film „From the Ash”, przedstawiający rowerzystę, pędzącego na zbicie karku przez płonący las. To kilkuminutowe wideo dosłownie wgniata w fotel.

Reżyser Ryan Gibb połączył siły ze słynnym kolarzem, by zaprezentować piorunujący film krótkometrażowy. W sieci właśnie zadebiutował właśnie obraz „From the Ash”, na którym oglądamy profesjonalnego rowerzystę górskiego Nico Vinka, gdy w brawurowym stylu premierze przez płonący wokół niego las.

Przeczytaj także

Materiał właśnie pojawił się w portalu Vimeo i już zaskarbił sobie rzeszę wiernych fanów. Materiał został nakręcony w lesie Cimarron w stanie Nowy Meksyk. Ogromne połacie tego terenu – a dokładniej 36 740 akrów – zostało spalonych w 2018 roku w wyniku groźnego pożaru.

Wideo Gibba ma upamiętniać to wydarzenie. Ekipa filmowa udała się do zniszczonej części lasu i tam postanowiła podpalić go ponownie, aby w całkowicie kontrolowanym środowisku nakręcić swój materiał.

„Wszystko było nakręcone w kontrolowanym środowisku na prywatnym terenie podczas zimy na terenie niedawno spalonym przez ogień. Ekipa była pod stałym nadzorem leśniczych i innych służb porządkowych. Nie było ani jednego żywego drzewa, które byśmy dotknęli…” – zdradził Gibb w materiałach promocyjnych filmu.
Przeczytaj także

„From The Ash” – zobacz niezwykły film

Materiał pojawił się niedawno w serwisie Vimeo. Wedle jego oficjalnego opisu, film stanowi wizualną metaforę specyficznej filozofii życiowej.

„Pożary w życiu otwierają przed nami dwie drogi. Mogą spalić wszystko w płomieniach. Albo pozwolić nam wszystko odbudować z popiołów” – czytamy w oficjalnym opisie filmu.
„From the Ash” to wizualna metafora ludzkiej potrzeby pędzenia do przodu, nawet gdy wydaje się, że świat wokół nas zdaje się trzęść w posadach. Dla tych, którzy coś stracili, mówimy: nie poddawajcie się”.

Czytaj także: Wybrano najlepszego Bonda. Który aktor jest najpopularniejszym agentem 007? 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.