"25 lat niewinności" najlepszym filmem 2020 roku wg czytelników Antyradia

28.12.2020 13:26
25 lat niewinności Fot. materiały prasowe Kino Świat

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to zdaniem czytelników Antyradia najlepszy film 2020 roku. Jakie tytuły znalazły się na podium, a które okazały się tak mało interesujące, że nie zdobyły ani jednego głosu?

Najlepszy film 2020 roku? Według czytelników Antyradia jest to "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", czyli pełnometrażowy debiut Jana Holoubka - wcześniej znanego przede wszystkim z reżyserii serialu "Rojst". Polska produkcja pokonała w naszym plebiscycie ostatni film Guya Ritchiego, animację Disneya i superbohaterską produkcję. 

TOP 3: Najlepsze filmy 2020 wg czytelników Antyradia

Czy to za sprawą poruszającej historii, świetnego aktorstwa czy sprawnej realizacji - Waszym zdaniem "25 lat niewinności" to najlepszy film 2020 roku. Zagłosowało na nią 16% osób biorących udział w naszym plebiscycie. Czytelnicy Antyradia nie są odosobnieni w swoim zachwycie nad dziełem Jana Holoubka. Filmowa opowieść o Tomku Komendzie zachwyciła m.in. jury festiwalu w Gdyni, które przyznało tej produkcji nagrodę za najlepszy debiut reżyserski oraz najlepszą pierwszoplanową rolę męską. 

Polecamy

Na drugim miejscu znaleźli się "Dżentelmeni" Guya Ritchiego. Film, w którym główne role brawurowo zagrali Matthew McConaughey, Colin Farrel i Charlie Hunnam, zdobył 15% Waszych głosów. Trzecie i ostatnie miejsce na podium zajmuje kolejny polski film - "Sala Samobójców. Hejter"Dzieło Jana Komasy, które trafiło do kin w ostatni weekend przed ich zamknięciem, zakończyło plebiscyt z wynikiem 11% głosów.

Polecamy

Najlepsze filmy 2020: wyniki plebiscytu Antyradia

Bardzo blisko pierwszej trójki znalazły się też "Ptaki Nocy" o Harley Quinn kreowanej przez znakomitą Margot Robbie. Film otrzymał 10% Waszych głosów, tym samym zamykając listę tytułów z dwucyfrowym wynikiem, które uznaliście za najlepsze filmy 2020 roku. A które zachwyciły Was najmniej? Progu 1% nie przekroczyło "Gniazdo" z Judem Law w roli głównej, a także "Psy 3" Władysława Pasikowskiego (na ich obronę musimy napisać jednak, że dołączyły do stawki z opóźnieniem). Marnie wypadła także "Emma.". Nawet pomimo tego, że tytułową rolę gra tutaj Anya Taylor-Joy, film uzyskał tylko 3% głosów. Zaledwie 1% więcej otrzymały "Jak najdalej stąd" i "Szarlatan". Kompletne wyniki plebiscytu prezentujemy poniżej:

 1. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", reż . Jan Holoubek - 16,59%
 2. "Dżentelmeni", reż. Guy Ritchie - 15,54%
 3. "Sala Samobójców. Hejter", reż. Jan Komasa - 11,85%
 4. "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", reż. Cathy Yan - 10,90%
 5. "Tenet", reż. Christopher Nolan - 9,95%
 6. "Naprzód", reż. Dan Scanlon - 9%
 7. "Nowi mutanci", reż. Josh Boone - 7,11%
 8. "Zew krwi", reż. Chris Sanders - 5,21%
 9. "Jak najdalej stąd", reż. Piotr Domalewski - 4,74 %
 10. "Szarlatan", reż. Agnieszka Holland - 4,27%
 11. "Emma.", też. Autumn de Wilde - 3,32%
 12. "Gniazdo", reż. Sean Durkin - 0,95%
 13. "Psy 3: w imię zasad", reż. Władysław Pasikowski - 0,47%
Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.