Netflix zapowiedział pośmiertny film Chadwicka Bosemana. Oto ostatnia rola gwiazdora Marvela

01.10.2020 08:52
Chadwick Boseman|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Ostatnia rola Chadwicka Bosemana to występ w filmie "Ma Rainey’s Black Bottom". Netflix zaprezentował pierwsze kadry z nadchodzącej produkcji.

Wraz z końcem sierpnia 2020 roku światem wstrząsnęła informacja o zaskakującej śmierci Chadwicka Bosemana. 43-letni gwiazdor "Black Panthera" odszedł w wyniku komplikacji spowodowanych rakiem okrężnicy, z którym zmagał się w sekrecie od 2016 roku. Zanim zmarł zagrał w swoim ostatnim filmie - produkcji Netfliksa "Ma Rainey’s Black Bottom". Platforma podzieliła się kadrami z nadchodzącej produkcji.

Chadwick Boseman w pośmiertnej roli w "Ma Rainey’s Black Bottom"

Nagła śmierć Bosemana zasmuciła przedstawicieli przemysłu filmowy, fanów Marvela oraz osoby kojarzące aktora z innych filmów.

Przeczytaj także

Mimo choroby gwiazdor przygotowywał się do drugiej części "Black Panthera", ale w międzyczasie grał również w innych produkcjach. Jedną z nich jest "Ma Rainey’s Black Bottom". Premiera filmu miała odbyć się jakiś czas temu, ale szefowie Netfliksa uznali, że w okolicznościach śmierci Bosemana, należy przesunąć debiut filmu na późniejszy termin. Tak też się stało. Miesiąc po śmierci aktora zdecydowano się jednak zapowiedzieć "Ma Rainey’s Black Bottom", zamieszczając w internecie pierwsze kadry z filmu.

Oto pierwsze kadry z filmu "Ma Rainey’s Black Bottom" w reżyserii George'a C. Wolfe'a z Violą Davis i Chadwickiem Bosemanem w rolach głównych opartego na nagradzanej sztuce Augusta Wilsona.

Akcja nadchodzącej produkcji rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Chicago. Oparty na faktach film opowiada o życiu i twórczości Gertrude "Ma" Rainey - jednej z pierwszych w historii USA afroamerykańskich wokalistek bluesowych. Piosenkarka był również znana pod pseudonimem "Mother of the Blues", czyli "Matka bluesa".

Przeczytaj także

"Ma Rainey’s Black Bottom" - kiedy premiera na Netflix?

W tytułową bohaterkę filmu George'a C. Wolfe'a wcieliła się Viola Davies. Oprócz pośmiertnej roli Bosemana, który zagrał Levee'a w "Ma Rainey’s Black Bottom" zobaczymy również Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, Taylour Page, Jonny'ego Coyne'a, Jeremy'ego Shamosa i Dusana Browna. Tytuł trafi na Netflix 18 grudnia 2020 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.