Nowe daty premier filmów Marvela. Kiedy zobaczymy trzecią część "Spider-Mana"?

27.04.2020 10:19
Spider-Man: Homecoming|undefined Fot. Splash News/Columbia Pictures/EAST NEWS

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany Marvel Studios. Po raz kolejny zmieniono harmonogram premier filmów o komiksowych superbohaterach. Oto pełna lista dat debiutu kolejnych produkcji Marvela.

Sytuacja branży filmowej wygląda nieciekawie i wszystko wyzyskując na to, że w ciągu najbliższych miesięcy niewiele się zmieni. Twórcy wielkich kinowych hitów postanowili wstrzymać się z premierą do czasu, kiedy pandemia koronawirusa zostanie opanowana. Z tego powodu rozpiska premier filmów Marvela na najbliższe lata musiała ulec modyfikacji. Po raz kolejny. Tym razem zmiany dotyczą dwóch produkcji o "Spider-Manie", sequela "Doktora Strange'a" i czwartej części "Thora".

Filmy Marvela - nowe daty premier

Wszyscy miłośnicy Domu Pomysłów, którzy cieszyli się, że w tym roku zobaczą aż pięć produkcji o ulubionych herosach (dwie MCU, jedna 20th Century Fox i dwie Sony) cierpią teraz zapewne katusze. Większość premier została przesunięta na rok 2021. Pandemia uniemożliwia prace na planach zdjęciowych. Z tego premiery filmów, które dopiero miały powstać, też zostały opóźnione. Postanowiliśmy zaprezentować Wam zaktualizowaną wersję listy premier wszystkich filmów (nie tylko MCU) opartych na komiksach Marvela, przewidzianych na najbliższe kilkanaście miesięcy.

"Black Widow" - kiedy premiera?

Solowa produkcja o Natashy Romanoff miała za kilka dni trafić na ekrany kin. Oryginalną premierę zaplanowano na 3 maja 2020 roku. Niestety sytuacja zmusiła szefów Marvel Studios do przeniesienia debiutu produkcji na 6 października 2020 roku. Nie wiadomo, czy to ostateczna data, czy ulegnie jeszcze zmianie.

Przeczytaj także

"Eternals" - kiedy premiera?

Jedna z pierwszych produkcji, wprowadzających fanów MCU w nowy rozdział miała zadebiutować jesienią 2020 roku. Niestety premierę filmu "Eternals" przeniesiono na 12 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także

"New Mutants" - kiedy premiera?

Spin-off "X-Manów", który miał być zamknięciem 20-letniej serii. Fani żartują, że na ten film ktoś rzucił klątwę, ponieważ miał się pierwotnie ukazać dwa lata temu, ale na drodze do kin wciąż pojawiały się kolejne przeszkody. Nowa data premiery "New Mutants" nie została jeszcze podana.

Przeczytaj także

"Morbius" - kiedy premiera?

Po sukcesie "Venoma" Sony Pictures postanowiło stworzyć kolejny spin-off "Spider-Mana". Tym razem o żywym wampirze Morbiusie. Premiera produkcji z Jaredem Leto w roli głównej była planowana na lato 2020 roku. Zmieniono ją na 19 marca 2021 roku.

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Podobnie jak w przypadku "Morbiusa", zdecydowano się przesunąć premierę drugiej części "Venoma" , który miał zawitać do kin w październiku 2020 roku. Produkcja zadebiutuje 25 czerwca 2021 roku.

Przeczytaj także

"Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" - kiedy premiera?

Kolejny film MCU był planowany na pierwsze miesiące 2021 roku. Pandemia sprawiła, że wyznaczono nową datę premiery - 7 maja 2021 roku.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Chociaż fani mieli nadzieję, że obecna sytuacja nie dotknie trzeciej części przygód Spider-Mana, Marvel Studios w końcu wyznaczyło nową datę premiery filmu, który miał trafić do kin w lecie 2021 roku. Z Peterem Parkerem spotkamy się dopiero 5 listopada 2021 roku.

Przeczytaj także

"Thor 4" - kiedy premiera?

Nadchodzący film Taiki Waititiego również zaliczył opóźnienie. Jego lukę w harmonogramie zajął "Spider-Man 3", wiec "Thor: Love and Thunder" trafi do kin dopiero 11 lutego 2022 roku.

Przeczytaj także

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Wydłuży się też czas oczekiwania na drugą część przygód Doktora Strange'a. Film w reżyserii Sama Raimiego był planowany na koniec roku 2021. Z powodu pandemii premierę przesunięto na 25 marca 2022 roku.

Przeczytaj także

"Black Panther 2" - kiedy premiera?

Ten dość odległy w czasie film miał jedynie symboliczną datę premiery, która mogła się zmienić bez względu na koronawirusa. Według najnowszej rozpiski do kin trafi 6 maja 2022 roku.

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel 2" - kiedy premiera?

Przypadek podobny jak "Black Panther 2". Nowe przygody Carol Danvers zobaczymy dopiero 8 lipca 2022 roku.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Uniwersum 2" - kiedy premiera?

Obsuwę zaliczyły też animowane przygody Spider-Mana od Sony Pictures. Początkowo produkcja miała zadebiutować 8 kwietnia 2022 roku. Premiera przesunęła się jednak na 7 listopada 2022 roku.

 

Przeczytaj także

Fani filmów o bohaterach Marvela muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że to ostatnie zmiany w harmonogramach wytwórni i więcej nie usłyszymy o obsuwach filmów Marvel Studios i Sony.

Zobacz też: Premiera "Top Gun: Maverick" przełożona z powodu koronawirusa. Znamy nową datę debiutu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.