Oscary 2019: Najwięksi wygrani 91. gali wręczenia nagród. Które filmy zdobyły najwięcej statuetek?

Sergiusz Kurczuk
25.02.2019 05:23
Oscary|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Filmowcy, krytycy i widzowie czekali z niecierpliwością na wyniki Oscarów 2019. Które produkcje okazały się największymi wygranymi 91. gali wręczenia tych prestiżowych nagród?

24 lutego 2019 roku odbyła się 91. gala wręczenia Oscarów. W tym roku ponownie nie obyło się bez kontrowersji i emocji na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy w historii kina polska produkcja miała szanse aż na trzy Oscary. Faworytami były filmy "Roma", "Faworyta", "Bohemian Rhapsody", "Black Panther", "Vice" i "Narodziny gwiazdy". Który z tych tytułów okazał się największym zwycięzcą Oscarów 2019

Oscary 2019: wyniki - który film zdobył najwięcej statuetek?

Oscary to tak wielkie wydarzenie, że powstają nawet zakłady bukmacherskie, w których można obstawiać zwycięzców. Specjaliści stawiali na dramat "Roma" w reżyserii meksykańskiego filmowca Alfonso Cuaróna. Przewidywano też, że wiele statuetek zgarną tegoroczni zwycięzcy Złotych Globów - "Faworyta" i "Green Book". Marvel Studios miało własnego czarnego konia - film "Black Panther", który miał nadzwyczaj dużo nominacji. Przewidywano również, że na zwycięstwo mają szanse dwie niezwykle popularne produkcji muzyczne - "Bohemian Rhapsody" i "Narodziny gwiazdy". Która produkcja okazała się największym wygranym 91. rozdania Oscarów 2019?

Walka była zażarta. "Bohemian Rhapsody" i "Roma" szły łeb w łeb. W ostatniej chwili prowadzenie zdobyło jednak dzieło Alfonso Cuaróna. Finalnie "Roma" zdobyła 5 statuetek - w kategoriach Najlepszy reżyser, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser i Najlepsze zdjęcia. Film pokonał "Zimną wojnę" we wszystkich kategoriach. Tuż za "Romą" uplasowała się muzyczna biografia grupy Queen i Freddiego Mercury'ego - "Bohemian Rhapsody". Produkcja zgarnęła 4 nagrody za Najlepszego aktora, Najlepszy montaż, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż dźwięku.  Najlepszym filmem został "Green book".

>>Zobacz też: Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.