Parodia "Jokera" została wycofana z festiwalu filmowego w Toronto z powodów prawnych

15.09.2022 12:43
Parodia "Jokera" została wycofana z festiwalu filmowego w Toronto z powodów prawnych Fot. Warner Bros/Moviestore/Shutterstock/East News

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto premierę miał mieć niezależny film "The People's Joker". Produkcja napotkała jednak problemy prawne.

The People's Joker bez premiery na TIFF. Jaki powód?

"The People’s Joker" miał zostać zaprezentowany światu na Toronto International Film Festival (w skrócie TIFF), ale jak poinformowali niedawno organizatorzy, usunięto go z powodu "problemów licencyjnych".

Polecamy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto trwa już od kilku dni, a "The People's Joker" doczekał się nawet premiery w ramach serii "Midnight Madness" we wtorek 13 września. Organizatorzy planowali jeszcze kilka pokazów niskobudżetowej produkcji, ale ze względów licencyjnych film został wycofany. Jak czytamy w oświadczeniu festiwalu na ich stronie:

Twórcy filmu wycofali produkcję z powodów licencyjnych. Przepraszamy za zamieszanie. Wszyscy posiadacze biletów otrzymają maile od naszych doradców, w których wyjaśnimy zasady reklamacji.

Cóż, to raczej nie jest dziwne - zwłaszcza, kiedy zapoznamy się z opisem fabuły i zwiastunem filmu "The People's Joker":

Po latach trucia samego siebie ironią i inhalatorem o nazwie Smylex, nieśmieszny aspirujący klaun ma problemy z tożsamością płciową, pierwszą miłością i starymi wrogami, a na dodatek zakłada nielegalny klub komediowy w Gotham City.
Polecamy

Produkcja w szerszej dystrybucji się raczej nigdy nie pojawi - w zwiastunie widzimy bowiem kilka wersji Jokerów, Bane'a, a także Batmana. DC Comics potrafi nie pozwolić pokazywać Mrocznego Rycerza swoim własnym produkcjom, a co dopiero parodystom:

Na bardziej "tradycyjną" wersję filmowego Jokera jeszcze chwilę poczekamy - w produkcji jest bowiem "Joker: Folie á Deux", czyli kontynuacja hitowego obrazu z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Tym razem na ekranie dołączy do niego m.in. Lady Gaga. Film ma zadebiutować w kinach 4 października 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.