Willem Dafoe ma intrygujący pomysł na kontynuację "Jokera" z Joaquinem Phoenixem

18.01.2022 12:34
Willem Dafoe ma intrygujący pomysł na kontynuację "Jokera" z Joaquinem Phoenixem Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Willem Dafoe od lat jest uznawany za świetnego kandydata do roli Jokera w filmach DC Comics. Okazuje się, że aktor ma świetny pomysł na potencjalną produkcję.

Willem Dafoe ma dobry pomysł na kontynuację Jokera

Aktor niedawno powrócił do swojej ikonicznej roli Zielonego Goblina w filmie "Spider-Mana: No Way Home", przez co o Dafoe znów jest bardzo głośno. Jednak zanim doszło do tego reunionu, to fani chętnie obsadzali aktora w roli Jokera w filmach DC.

Polecamy

Dafoe ostatnio porozmawiał z GQ Magazine na temat ostatnich miesięcy i w trakcie dyskusji pojawił się temat Jokera. Aktor odniósł się do tych fanowskich marzeń, twierdząc, że sam ma w głowie kilka pomysłów:

Jest coś interesującego w tym, by znaleźć kogoś, kto podszywa się pod Jokera. Więc nie tylko mielibyśmy pojedynek Jokerów, ale też kogoś, kto kradnie jego tożsamość. To byłoby ciekawe z perspektywy scenariuszowej, ale także aktorskiej - wyobraź sobie, że z jednej strony masz Jokera Joaquina Phoenixa, a z drugiej kogoś, kto próbuje go naśladować. Gesty, mimika, głos. To była moja fantazja przez jakiś czas. Ale nie podzieliłem się nią z nikim.

Przypominamy, że "Joker" zarobił ponad miliard dolarów przy budżecie wynoszącym około 55-70 milionów dolarów. Oprócz tego był świetnie oceniany przez krytyków i widzów, a także zdobył wiele prestiżowych nagród, takich jak np. dwa Oscary (dla Joaquina Phoenixa za rolę tytułową oraz dla Hildur Gudandottir za ścieżkę dźwiękową).

Polecamy

I chociaż takie wyniki zwykle oznaczają, że film definitywnie doczeka się kontynuacji, to w wypadku "Jokera" sprawa nie jest taka oczywista - Todd Phillips wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem film działa lepiej jako pojedyncza historia, zupełnie oderwana od innych produkcji DC, niż jako początek franczyzy. Z drugiej strony to też reżyser rozpalał wyobraźnie fanów, nie przekreślając szans na powstanie kontynuacji.

Trzeba też przyznać, że prospekt pojedynku aktorskiego między Dafoe i Phoenixem jest naprawdę intrygujący. Kto wie, może pomysł dotrze do odpowiednich ludzi, którzy skontaktują się z gwiazdorem "No Way Home". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.