People's Choice Awards 2019: Robert Downey Jr. zadedykował swoją nagrodę Stanowi Lee [WIDEO]

12.11.2019 09:07
Robert downey Jr. |undefined Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Rozdano People's Choice Awards 2019. Jedną z nagród dostał Robert Downey Jr., który postanowił zadedykować ją Stanowi Lee zmarłemu współtwórcy Marvel Comics.

Zakończyła się gala wręczenia nagród People's Choice Awards 2019. Robert Downey Jr. zgarnął dwie statuetki. Za jedną z nich podziękował człowiekowi, bez którego nie byłoby filmów Marvela - Stanowi Lee.

People's Choice Awards 2019 - Robert Downey Jr. podziękował Stanowi Lee

Film "Avengers: Endgame" to ogromny hit roku 2019. Nic więc dziwnego, że otrzymał wiele nagród People's Choice Awards. Produkcja Marvel Studios szła łeb w łeb z serialem "Stranger Things".

Przeczytaj także

Robert Downey Jr., który od ponad dekady wcielał się w postać Iron Mana, został wyróżniony dwiema statuetkami - za Najlepszego Gwiazdora Filmowego 2019 oraz za Najlepszą Gwiazdę Kina Akcji 2019. Podczas przemowy aktor wspomniał o zmarłym przed rokiem Stanie Lee - współtwórcy Marvel Comics.

Cóż, słuchajcie. Jestem tu, żeby rozpocząć imprezę, więc powiem: dzięki Disney, dzięki Marvel, dzięki bracia Russo ale przede wszystkim podziękowania dla wspaniałego Stana Lee - to dla ciebie kolego.

Downey Jr. jest jedną z największych gwiazd filmów Marvela. Aktor wystąpił w bardzo wielu produkcjach, przyciągając do kin niezliczoną ilość fanów. Chociaż bohater zginął w czwartej części "Avengers", interpretacja Iron Mana w wykonaniu gwiazdora na stałe weszła do popkultury.

Przeczytaj także

Stan Lee - pierwsza rocznica śmierci twórcy Marvel Comics

Sukces Downeya Jr., braci Russo i Kevina Faigego nie byłby możliwy, gdyby nie desperacka próba, mająca miejsce w 1961 roku. Stan Lee - redaktor naczelny upadającego magazynu komiksowego chciał rzucić branżę opowieści rysunkowych i spełnić swoje wielkie marzenie - zostać pisarzem. Zanim to zrobił, wydawca poprosił o stworzenie nowej linii komiksów o superbohaterach. To miała być ostatnia szansa, która okazała się ogromnym sukcesem. Redaktorem naczelnym był Stanley Lieber, który posługiwał się pseudonimem Stan Lee.

Przeczytaj także

Pierwszy numer "Fantastycznej Czwórki" cieszył się taką popularnością, że wkrótce świat superbohaterów znacznie się rozrósł, a po kilku latach Marvel Comics konkurowało z potentatem na rynku - DC. Lee wraz z Jackiem Kirbym i Steve'em Ditko powołał do życia nie tylko Pierwszą Rodzinę Marvela, ale również Spider-Mana, Avengers, X-Men, Hulka, Black Panthera, a także przywrócił do chwały zapomniane postacie pokroju Kapitana Ameryki i Namora.

Przeczytaj także

Przez wiele lat tworzył nowe historie, które są obecnie klasyką komiksu. W późniejszym okresie stał się twarzą i symbolem wydawnictwa. Chociaż w ostatnich latach swojego życia nie był już na bieżąco z biografiami postaci, które wymyślił, występował w produkcjach na podstawie komiksów Marvela. Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dlaczego Stan Lee umarł? Podano oficjalną przyczynę śmierci twórcy Marvel Comics

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.