Stan Lee otrzymał ulicę swojego imienia

26.07.2019 13:31
Spider-Man: Homecoming|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Stan Lee - wspóltwórca Marvel Comics otrzymał ulicę swojego imienia. Tabliczka z nazwiskiem scenarzysty pojawiła się oczywiście w Nowym Jorku.

Pod koniec 2018 roku odeszła legenda komiksu superbohaterskiego - Stan Lee. Mimo że filar Marvel Comics nie żyje, pozostanie na zawsze w pamięci wiernych fanów. I mieszkańców Nowego Jorku. Rada miasta wydał bowiem zgodę na nazwanie jednej z ulic Bonksu nazwiskiem Stana Lee.

Stan Lee - powstała ulica twórcy Marvel Comics

Lee zasłużył się miastu, nie tylko będą jedną z ikon popkultury, ale przede wszystkim rozsławiając Nowy Jork swoja pracą. To właśnie on wpadł na pomysł, żeby przygody herosów osadzić w realnie istniejącym miejscu na mapie świata. Kiedy Batman bronił ulic Gotham, a Superman latał po Metropolis, Spider-Man, Avengers, Fantastyczna Czwórka i X-Men, walczyli z przeciwnikami w Wielkim Jabłku. Fani komiksów z całego świata przyjeżdżają do Nowego Jorku, by udać się w miejsca zamieszkiwane w komiksowej rzeczywistości przez herosów w kolorowych trykotach.

Przeczytaj także

Jak podaje NBC, już niedługa jedna z ulic miasta dostanie nową nazwę. Wybór dzielnicy nie był zbyt trudny. O decyzji poinformował jeden z członków rady miasta Fernando Cabrera.

Stan Lee urodził się na Bronksie. Dorastał w moim rejonie. Stan Lee był geniuszem kreacji, który stworzył ikony superbohaterów, takie jak Spider-Man, X-Men, Hulk, Doctor Strange, Ant-Man, Black Panther i wiele innych. Niesamowity talent pana Lee przynosił radość i rozrywkę niezliczonej ilości dzieci i dorosłych i zasługuje, żeby być na trwałe zapamiętany w na swoim rodzinnym podwórku - Bronksie.

Do przemianowania jeszcze nie doszło, ponieważ żeby potwierdzić decyzje rady miasta, potrzebny jest podpis burmistrza Billa de Blasio. To już jednak tylko formalność. Trudno wyobrazić sobie, żeby decyzja została odrzucona, po tym, jaką sławą był Lee.

Przeczytaj także

Współtwórca Marvel Comics odszedł 12 listopada 2018 roku, na kilka tygodni przed swoimi 96. urodzinami. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym wydawnictwa. Z czasem odszedł ze stanowiska, jednak jego nazwisko zawsze widniało w kolejnych numerach przygód herosów, a on sam nadal był związany z firmą, promując ją na rożne sposoby. To właśnie on był pomysłodawcą przeniesienia komiksowych przygód na duże ekrany. Po wielu dekadach starań o adaptację słynnych komiksów powstało w końcu kinowe uniwersum, w ramach którego rokrocznie powstaje wiele filmów o bohaterach, których wymyślił Lee.

Zobacz też: Fani stworzyli mapę Google, która przedstawia wszystkie lokacje z MCU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.