Powstanie "Creed III". Znamy datę premiery spin-offu "Rocky'ego"

11.03.2021 07:56
Creed II - Jacob 'Stitch' Duran, Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Wood Harris Fot. Barry Wetcher/Everett Collection/East News

Powstanie "Creeda III" jest już pewne. Twórcy potwierdzili, nie tylko to, że zobaczymy kontynuację serii, ale również zdradzili kto tym razem stanie za kamerą oraz kiedy odbędzie się premiera filmu.

Michael B. Jordan powróci niebawem na ring jako Adonis "Donnie" Creed w trzeciej części przygód utalentowanego protegowanego Roberta "Rocky'ego" Balboy. Gwiazdor "Creeda" stanie też po drugiej stronie kamery w roli producenta i reżysera. Wiemy kiedy film trafi do kin.

"Creed III" - Michael B. Jordan wyreżyseruje kontynuację serii

Chociaż "Rocky" to tytuł kultowy i jego kolejne części są uznawane za najlepsze filmy bokserskie w historii kinematografii, spin-off pod tytułem "Creed" okazał się godnym następcą legendy sprzed lat. Nic więc dziwnego, że produkcja w reżyserii Ryana Cooglera doczekała się sequela.

Polecamy

Na kolejną część fani będą musieli jeszcze poczekać, ale jak podaje The Hollywood Reporter, studio MGM oficjalnie potwierdziło, że rozpoczęto prace nad "Creedem III". Jordan nie tylko powróci w tytułowej roli, ale również obejmie stanowisko producenta i reżysera filmu. Za scenariusz odpowiedzą natomiast Zach Baylin i Keenan Coogler. Kontynuacja historii Creeda zostanie oparta na zarysie autorstwa Cooglera.

Polecamy

Jordan skomentował swój nadchodzący debiut reżyserski.

Reżyseria zawsze była moją aspiracją, ale moment na to musiał być odpowiedni. "Creed III" to właśnie ten moment - czas w moim życiu, w którym stałem się bardziej pewien tego, kim jestem, rozumiejąc swoją własną historię, dojrzewając, rozwijając się zawodowo i ucząc się od wielkich twórców, takich jak Ryan Coogler, ostatnio Denzel Washington i innych czołowych reżyserów, których szanuję. Wszystko to przygotowało mnie do tej chwili. (...) Ta seria, a w szczególności tematy poruszane w "Creedzie III" są dla mnie bardzo osobiste. Z niecierpliwością czekam na podzielenie się kolejnym rozdziałem historii Adonisa Creeda oraz na niesamowitą odpowiedzialność bycia jej reżyserem i wcielanie się w głównego bohatera.

Dla fanów "Creeda" nowe role Jordana nie powinny być zaskoczeniem. Aktor był współproducentem "Creeda II", a w październiku 2020 roku pojawiły się pogłoski, że wyreżyseruje kontynuację serii. Jak widać, okazały się prawdziwe.

Polecamy

"Creed III" - kiedy premiera filmu?

Na razie nie wiadomo, czego dokładnie będzie dotyczyła fabuła filmu, ale oprócz potwierdzenia, że sequel powstanie i zaprezentowania nowej osoby na stanowisku reżysera, zdradzono również, kiedy produkcja trafi do kin. Data premiery "Creeda III" została zaplanowana na 23 listopada 2022 roku. Oprócz Michaela B. Jordana do obsady powrócą Tessa Thompson i Phylicia Rashad.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.