"Prime Time" z Bartoszem Bielenią w roli głównej już od 14 kwietnia na Netflix [ZWIASTUN]

23.03.2021 16:21
PRIME TIME Fot. materiały prasowe Netflix

"Prime Time" to debiut reżyserski Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią w roli głównej. Film miał swoją premierę 30 stycznia 2021 na Sundance Film Festival. Już 14 kwietnia zobaczą go widzowie Netflix.

"Prime Time" to film, o którym jeszcze przed pierwszym pokazem pisały międzynarodowe media. Pełen napięcia thriller psychologiczny z gwiazdorem oscarowego "Bożego ciała" budził także ciekawość polskich kinomanów. W pandemicznej rzeczywistości trudno było jednak przewidzieć, kiedy produkcja z Bartoszem Bielenią w roli głównej trafi na ekrany kin. Nieoczekiwanie, z odsieczą polskim miłośnikom kina przyszedł Netflix, który już 14 kwietnia 2021 pokaże "Prime Time" w Polsce.

Polecamy

"Prime Time": Zwiastun nowego filmu z gwiazdorem "Bożego ciała"

"Prime Time" to trzymający w napięciu dramat psychologiczny osadzony w gatunku "hostage movie". Jego akcja toczy się w 1999 roku, kiedy nie było jeszcze serwisów takich jak YouTube czy Tik Tok. Główny bohater, Sebastian (Bartosz Bielenia), chcąc zakomunikować światu swój przekaz, musi znaleźć się w telewizji. W tym celu siłą przedostaje się do studia telewizyjnego podczas transmisji Sylwestra'99 i bierze dwoje zakładników - prezenterkę i ochroniarza. Nie chce okupu. Ma tylko jedno żądanie - wejście na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, a dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko.

Jak deklarują twórcy filmu "Prime Time", jego fabuła nie odnosi się do żadnego konkretnego zdarzenia, choć takich wtargnięć w historii telewizji zdarzało się wiele. Twórcom zależało jednak na opowiedzeniu uniwersalnej historii o jednostce stłamszonej przez system, o podziale na lepszych i gorszych, braku nadziei, populizmie i egoizmie. Zobaczcie zwiastun produkcji:

Polecamy

"Prime Time": obsada i twórcy

Obok Bartosza Bieleni w "Prime Time" występują Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński, Dobromir Dymecki i Monika Frajczyk.

Reżyserem filmu jest debiutujący Jakub Piątek, który wraz z Łukaszem Czapskim napisał też jego scenariusz. Za produkcję odpowiada Watchout Studio. Pierwszy pokaz filmu "Prime Time" odbył się na Sundance Film Festival w styczniu 2021. Netflix Polska udostępni go 14 kwietnia 2021 (na świecie będzie miał swoją premierę 30 czerwca 2021). Kinową dystrybucją filmu zajmuje się NEXT FILM. Premiera kinowa "Prime Time" planowana jest na jesień 2021.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.