Quentin Tarantino wciąż się zastanawia, o czym będzie jego ostatni film

28.06.2021 13:18
Quentin Tarantino wciąż się zastanawia, o czym będzie jego ostatni film Fot. Invision/Invision/East News

"Wściekłe psy", "Pulp Fiction", "Bękarty wojny", "Django"... Tarantino zrobił w swojej karierze mnóstwo kultowych filmów, dlatego całkiem zrozumiałe jest, że reżyser wciąż nie wie, jaka produkcja będzie jego finałowym dziełem.

Quentin Tarantino nadal nie wie, o czym będzie jego ostatni film

Quentin Tarantino niestety nadal planuje przejść na emeryturę po premierze swojego kolejnego, 10. filmu. Reżyser wciąż jednak nie wie, o czym opowie jego finałowa produkcja, aczkolwiek niedawno zdradził, czym na pewno NIE będzie.

Polecamy

Reżyser pojawił się niedawno w programie znanego dziennikarza Billa Mahera, z którym porozmawiał na temat swojej 30-letniej kariery. Tarantino stwierdził, że zwykle finałowe filmy reżyserów są "tragiczne" i chciałby uniknąć takiego obrotu zdarzeń.

Zaraz potem Maher zapytał go, czy Tarantino nie zastanawiał się nad tym, by nie cofnąć się do swoich korzeni i nie spróbować zrobić jakiegoś swojego klasyka w nowej odsłonie. W końcu reżyser nabrał przez 30 lat mnóstwo doświadczenia, wiedzy i mądrości. QT był mocno rozbawiony taką propozycją i powiedział:

Trochę nie, bo to była kapsuła czasu do tamtych lat. Aczkolwiek przez myśl mi przeszło, żeby na koniec zrobić remake "Wściekłych psów", to mogłoby być ciekawe. Ale nie - nie zrobię tego, internecie. Ale chwilę się nad tym zastanawiałem. 
Polecamy

Tarantino dodał stanowczo, że nie zamierza zmieniać swoich planów i potwierdził po raz kolejny, że nie chce specjalnie przedłużać swojej kariery:

Znam historię filmu i wiem, że filmowcy nie stają się na stare lata lepsi. Don Siegel - gdyby skończył karierę w 1979 roku po "Ucieczce z Alcatraz". Co za finałowy film! Jaki mic drop. Ale ten postanowił się rozmienić na drobne kolejnymi dwoma produkcjami.

Quentin Tarantino wyjaśnił jakiś czas temu, że zamierza zacząć pisać książki. Jak obiecał, tak też zrobił - 29 czerwca 2021 roku na amerykańskim rynku ukazała się książkowa adaptacja "Pewnego razu... w Hollywood". Na razie polska data premiery pozycji jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.