Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

AKTUALIZACJA 01.06.2020 01.06.2020 16:24
AKTUALIZACJA 01.06.2020 01.06.2020 16:24
Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS|undefined Fot. WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS

David Ayer opowiedział o tym, ile stracił "Legion samobójców" w drodze na ekrany, a winą za ostateczny kształt filmu obwinił... "Deadpoola".

Powszechnie wiadomo, że to, co zobaczyliśmy na ekranach kin, nijak ma się do pierwotnej wersji "Legionu samobójców" z 2016 roku. Film został pocięty w dużej mierze przerobiony. Finalny efekt nie spodobał się jednak widzom i dziś film Davida Ayera uchodzi za nieudaną karykaturę tego, czym mógł być. Reżyser ponownie zabrał głos w tej sprawie i zdradził, co skłoniło studio do nacisków na zmianę tonu filmu.

Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

Dotychczas uważano, że za koniecznością zmian w "Legionie samobójców" stała porażka finansowa filmu "Batman v Superman", który został uznany za "zbyt mroczny". David Ayer przyznał, że owszem, taki obrót spraw zaniepokoił studio Warner Bros. Jednak to ogromny sukces pierwszego "Deadpoola" znacząco wpłynął na decyzję studia o zmianie tonu filmu i... kompletnej zmianie jego struktury. 

Przeczytaj także

David Ayer podkreślił, że to pierwszy zwiastun filmu, zaprezentowany na Comic-Conie w San Diego w 2015 roku, najwierniej obrazuje jego wersję filmu.

Ten zwiastun pokazał ton i intencję filmu, który zrealizowałem. Metodyczny. Warstwowy. Złożony, piękny i smutny. Opinie na temat "BVS" zszokowały kierownictwo, a sukces "Deadpoola" zmienił mój głęboki dramat w "komedię".

Reżyser wyznał również, że tworząc "Legion samobójców" wzorował się na trylogii Christophera Nolana, co pierwotnej wersji filmu miało być wyraźnie widać. 

Sceny zostały powtórzone, bo ton był "zbyt mroczny". Mój pierwszy akt był normalnie skonstruowanym filmem. Inspirowałem się Nolanem. Były normalne sceny z niesamowitym aktorstwem między Jaredem i Margot. Joker był przerażającą, a Harley złożoną postacią. 

.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.