Rian Johnson nadal tworzy swoją trylogię filmów Star Wars. Disney jej jeszcze nie anulował

16.02.2021 11:28
Rian Johnson nadal tworzy swoją trylogię filmów Star Wars. Disney jej jeszcze nie anulował Fot. Carsten Windhorst / WENN.com/agestock/East News

W natłoku informacji związanych z marką Star Wars mogło wam umknąć, że oprócz 350 nowych zapowiedzianych produkcji, w produkcji nadal jest m.in. trylogia filmów od Riana Johnsona.

Star Wars - Rian Johnson nadal pracuje nad swoją trylogią filmów

Rian Johnson niedawno zdradził, że nadal planuje stworzenie trylogii filmów Star Wars dla Lucasfilm, aczkolwiek reżyser nie zdradził żadnych większych szczegółów - mało tego, na razie nie wiadomo nawet, kiedy miałaby się zacząć pre-produkcja filmów. W grudniu Disney ogłosił całą paletę nowych projektów ze świata Star Wars, ale wśród nich brakowało informacji na temat trylogii Johnsona, co wywołało zaniepokojenie wśród fanów.

Polecamy

Trylogia jednak na pewno powstaje - tylko na razie prace nie posunęły się za bardzo do przodu. Cisza na temat projektu była więc (na szczęście) jedynie próbą kupienia czasu, a nie karą śmierci dla filmów.

A przynajmniej tak napisała na Twitterze Sariah Wilson, która kilka dni temu przeprowadziła wywiad z Rianem Johnsonem i na gorąco podzieliła się kilkoma najważniejszymi informacjami z rozmowy:

Napiszę to teraz, bo wiem, że wszyscy będą mnie o to pytali - tak, trylogia Star Wars od Riana wciąż powstaje. Nie ma żadnych dat i konkretów, bo kończy inne projekty, ale definitywnie ją zrobi. TYLKO TYLE WIEM.
Polecamy

Niestety trudno jest się odnieść do tych rewelacji bez odpowiedniego kontekstu, którym byłoby nagranie z wywiadu, ale skoro Johnson powiedział, że trylogia powstaje, to raczej nie kłamał.

Lucasfilm już rozstawał się z kilkoma filmowcami w trakcie ostatnich kilku lat - Colin Trevorrow miał pierwotnie wyreżyserować Epizod IX, a swój film mieli również przygotować twórcy serialu "Gra o tron", David Benioff i D. B. Weiss.

Wiemy na razie, że swoje filmy tworzą Patty Jenkins i Taika Waititi, a jakąś produkcję ma przygotować również Kevin Feige z Marvel Studios. Na razie wiemy jedynie, że projekt Jenkins ma zadebiutować w kinach w grudniu 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.