Fani "The Mandalorian" chcą przywrócenia do obsady Giny Carano. Powstała petycja

16.02.2021 08:21
Gina Carano - Cara Dune - The Mandalorian Fot. Lucasfilm Limited / The Hollywood Archive / Hollywood Archive/Ph

Czy Gina Carano ponownie dołączy do obsady serialu "The Mandalorian"? Tego chce część fanów produkcji. Powstała petycja skierowana do władz Disneya, której autorzy żądają przywrócenia odtwórczyni Cary Dune.

Część fanów serialu "The Mandalorian" zmartwiła się usunięciem z obsady Giny Carano, która od pierwszego sezonu wcielała się w Carę Dune. Powstała internetowa petycja w sprawie przywrócenia aktorki do roli.

Gina Carano ponownie w "The Mandalorian"? - fani stworzyli petycję do Disneya

W połowie lutego 2021 roku fanami "The Mandalorian" wstrząsnęła informacja o usunięciu z obsady Giny Carano. Przyczyną zerwania umowy z aktorką były jej kontrowersyjne wpisy, odebrane jako obraźliwe. W sieci zaczął trendować hasztag, w którym domagano się zwolnienia gwiazdy serialu Disney+. Tak też się w końcu stało.

Polecamy

Widzowie zaczęli zastanawiać się, co będzie dalej z postacią Cary Dune. Czy zostanie wyeliminowana? A może zastąpi ją inna aktorka? Część fanów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zainterweniować. W tym celu powstała internetowa petycja utworzona w serwisie Change.org. Jakich argumentów użyli przeciwnicy ukarania Carano?

Ta petycja jest skierowana do kadry kierowniczej Disneya. Dlaczego nie możecie nie zwracać uwagi na politykę? "The Mandalorian" to fantastyczny serial, a postać Cary Dune wykreowana przez Ginę Carano to czysta przyjemność z oglądania. Bez niej "The Mandalorian" nie byłby taki sam. (...) Zwalnianie celebrytów za ich poglądy polityczne zdarza się zbyt często i po raz kolejny Hollywood usunął kolejnego konserwatystę. To, co powiedziała, mogło być trochę ekstremalne i nawet rozumiemy, dlaczego niektórzy ludzie mogli poczuć się urażeni, ale jej tweet nie miał na celu podżegania do przemocy ani wyrażania żadnej dyskryminacji lub nienawiści do określonej grupy.
Polecamy

Zdaniem osób, które chcą przywrócenia Carano do obsady, jej zwolnienie jest przejawem zjawiska określanego mianem "cancel culture", polegającego na eliminowaniu z życia publicznego tematów, które są niezgodne z poprawnością polityczną. Celem petycji jest zebranie 35 tysięcy głosów. W trakcie pisania artykułu apel podpisało 34 807 użytkowników. Możecie dołączyć się TUTAJ.

Polecamy

"The Mandalorian" sezon 3 - kiedy premiera?

Czy Disney odniesie się do petycji? Prawdopodobnie nie. Na razie nie wiadomo jak twórcy rozwiążą brak Giny Carano w obsadzie. Być może scenarzyści usuną Carę Dune zabijając ją poza kadrem. Istnieje też szansa, że osoby odpowiedzialne za "The Mandalorian" zdecydują się na recasting i w łowczynię nagród wcieli się inna aktorka. Na razie produkcja jest na wczesnym etapie prac. W trzecim sezonie hitu Disney+ stworzonym przez Jona Favreau wystąpią na pewno Pedro Pascal, Carl Weathers i Giancarlo Esposito. Na razie nie zdradzono, kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków "The Mandalorian".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.