Robert Pattinson w drodze po Oscara? Studio zgłosiło jego kandydaturę

08.10.2019 10:00
Foto: Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News|undefined Fot. Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News

Studio A24 przedstawiło swoich kandydatów do Oscarów 2020. Robert Pattinson ma szanse na nominację?

Wokół Oscarów 2020 robi się coraz głośniej. Wcześniej informowaliśmy was, że studio Disney uznało, że "Avengers: Endgame" zasługuje na aż 12 nominacji do Oscara. Fanom z kolei nie spodobało się pominięcie kandydatury Roberta Downeya Juniora, co zaowocowało powstaniem internetowej petycji. Teraz swoje oscarowe propozycje zgłosiło studio A24, wskazując Willema Dafoe i Roberta Pattinsona.

Robert Pattinson zawalczy o Oscara?

Studio A24, odpowiedzialne za produkcję horroru "The Lighthouse", zgłosiło swoich kandydatów do otrzymania nagrody Akademii. Zaproponowano Willema Dafoe i Roberta Pattinsona za występ w filmie Roberta Eggersa. Pattinson miałby zawalczyć o statuetkę w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, zaś Dafoe jako drugoplanowy. Wszystko z uwagi na fakt, że Pattinson ma więcej czasu ekranowego.

Przeczytaj także

Gdyby Robert Pattinson faktycznie otrzymał nominację do Oscara, byłoby to pierwsze tego typu wyróżnienie w jego karierze. Z kolei Willem Dafoe byłby nominowany trzeci rok z rzędu - dwa lata temu wyróżniono go za występ w "The Florida Project", zaś rok temu za "Van Gogh. U bram wieczności".

Przeczytaj także

Film "The Lighthouse" wyświetlany jest obecnie na festiwalach i zbiera wyśmienite recenzje. Niestety nie wiadomo, czy zawita na ekranach polskich kin.

Zobacz też: Czy Joker Joaquina Phoenixa spotka się z Batmanem Roberta Pattinsona?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.