Gwiazda "Gry o tron" i "Star Wars" w obsadzie "Sandmana". W kogo się wcieli?

17.01.2021 10:58
Gwendoline Christie Fot. Shotwell/BEI/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Gwendoline Christie dołączyła do obsady jednego z najbardziej wyczekiwanych seriali Netfliksa. Wystąpi w ekranizacji słynnego "Sandmana" Neila Gaimana. 

Gwendoline Christie, która dała się poznać światu jako Brienne z Tarthu w serialu "Gra o tron", teraz ma szanse podbić serca widzów jako jedna z głównych postaci w kolejnym hitowym serialu. Aktorka znana również ze swoich ról w "Star Wars" i "Igrzyskach śmierci" wystąpi w ekranizacji kultowego "Sandmana" Neila Gaimana, którą szykuje Netflix.

Polecamy

"Sandman" - kogo zagra Gwendoline Christie?

Informacje o udziale Gwendoline Christie w "Sandmanie" Netfliksa jako pierwszy podał portal Discussing Film. Choć nie ogłoszono jeszcze, w kogo wcieli się gwiazda "Gry o tron", autorzy tekstu spekulują, że może to być Śmierć lub Pożądanie. 

Rola w "Sandmanie" nie będzie pierwszym spotkaniem aktorki z twórczością autora "Koraliny" i "Dobrego omenu". Christie pracowała niedawno z samym Gaimanem podczas realizacji radiowej adaptacji jego powieści "The Sleeper and the Spindle". 

Polecamy

"Sandman" - kiedy premiera na Netflix?

Gwiazda "Gry o tron" dołączyła do jedynego potwierdzonego dotychczas członka obsady "Sandmana", którym jest Tom Sturridge. Aktor znany m.in. z filmów "W drodze" czy "Z dala od zgiełku" wcieli się w Sen (znany także jako Morfeusz). Showrunnerem produkcji jest Allan Heinberg, scenarzysta "Wonder Woman", który odpowiada także za scenariusz serialu. W stworzeniu pierwszego odcinka pomogli mu David S. Goyer (nadworny skryba DC) oraz sam Gaiman, którzy pełnią też rolę producentów wykonawczych "Sandmana". Reżyserami są Jamie Childs ("Mroczne materie", "Doktor Who") i Mike Barker ("Opowieść podręcznej", "Fargo"). 

"Sandman" zapowiadany jest jako jedna z najdroższych produkcji w historii Netfliksa. Zdjęcia rozpoczęły się w październiku 2020 w Wielkiej Brytanii. Póki co nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery, istnieje jednak cień szansy, że doczekamy się jej jeszcze przed końcem 2021 roku.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.