Scarlett Johansson nienawidzi początków Czarnej Wdowy w MCU: "była tylko kawałkiem tyłka"

18.06.2021 12:05
Scarlett Johansson nienawidzi początków Czarnej Wdowy w MCU: "była tylko kawałkiem tyłka" Fot. Marvel Studios / Paramount Pictures/Collection Christophel/East News

Większość postaci w Marvel Cinematic Universe przeszła sporą zmianę - jedną z nich jest niewątpliwie Czarna Wdowa. Niedawno na ten temat wypowiedziała się Scarlett Johansson, która mocno skrytykowała przedstawienie postaci w "Iron Manie 2". 

Scarlett Johansson nie lubi Iron Mana 2: Czarna Wdowa była tylko kawałkiem tyłka

Gwiazda "Czarnej Wdowy" Scarlett Johansson opowiedziała niedawno o swojej trwającej ponad 10 lat przygodzie z MCU. Aktorka wyznała, że z perspektywy czasu jej postać w "Iron Manie 2" była według niej niczym więcej, niż "kawałkiem tyłka".

Polecamy

Chociaż Johansson dobrze bawiła się przy tworzeniu tego filmu, to jest bardzo wdzięczna, że kino i Hollywood poszło do przodu, dodając sporo niuansu do kobiecych postaci superbohaterskich. Jak opowiedziała w rozmowie z portalem Collider:

To definitywnie się zmieniło, ale mam wrażenie, że też miałam sama na to wpływ. Moim zdaniem mam więcej pewności siebie i bardziej siebie akceptuje. Cieszę się, że odeszliśmy od przeseksualizowywania tej postaci. Nie żeby coś, ale wrócić do "Iron Mana 2" i chociaż film ma wiele fajnych momentów i dobrze się bawiliśmy na planie, to Wdowa jest bardzo przeseksualizowana. Serio o niej gadają jakby była przedmiotem, czy coś - jakby była tylko kawałkiem tyłka. I nawet Tony ją przez chwilę tak traktuje.
Polecamy

Dla przypomnienia - kiedy na ekranie w "Iron Manie 2" pierwszy raz pojawia się "Natalie Rushman", Scarlett Johansson bije się w ringu z Jonem Favreau/Happym Hoganem, podczas gdy Tony Stark/Robert Downey Jr. przegląda jej zdjęcia z kariery modelingowej, twierdząc, że "chce taką":

W pewnym momencie nazywa ją kawałkiem mięsa i może wtedy to miało brzmieć jako komplement. Ale trochę inaczej to odebrałam. Jako młoda kobieta powoli się uczysz poczucia swojej wartości i dla mnie ten komentarz nie był za bardzo przychylny. Wszystko się jednak zmienia - młode dziewczyny mają teraz dużo pozytywnego przekazu z mediów i cieszę się, że mogłam dołożyć do tego swoją cegiełkę. To też ciekawe, że byłam przez chwilę częścią tego starego świata, ale też walczę o progres. O ewolucję. To całkiem fajne.

Po wielu opóźnieniach, film "Czarna Wdowa" pojawi się w kinach oraz w serwisie Disney+ już 9 lipca 2021 roku. Na ekranie Johansson będą towarzyszyli: Florence Pugh, David Harbour oraz Rachel Weisz. Produkcję wyreżyserowała Cate Shortland.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.