Sequel "Morderstwa w Orient Expressie" będzie miał równie gwiazdorską obsadę. Kto wystąpi w filmie Kennetha Branagha?

02.10.2019 13:54
Morderstwo w Orient Expressie|undefined Fot. kadr z filmu Morderstwo w Orient Expressie

Pojawiły się informacje dotyczące obsady filmu na podstawie powieści Agathy Christie "Śmierć na Nilu". W produkcji będącej kontynuacją  "Morderstwa w Orient Expressie" wystapi wiele gwiazd Hollywood.

Twórczość Agathy Christie niejednokrotnie była brana na warsztat przez filmowców. Jedną z ostatnich adaptacji kryminałów pisarki był film "Morderstwo w Orient Expressie" z 2017 roku. Produkcja mogła poszczycić się wieloma gwiazdami, które wcieliły się w bohaterów oskarżonych o tytułową zbrodnię. Okazuje się, że w kolejnej przygodzie Herkulesa Poirot pojawią się równie znani aktorzy.

"Śmierć na Nilu" - obsada filmu  Kennetha Branagha

W filmie wyreżyserowanym przez Kennetha Branagha, który wcielił się również w główną rolę, wystąpili między innymi Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Lucy Boynton oraz Tom Bateman. Tym razem wąsaty detektyw wyruszy na wakacje, by popłynąć w rejs po Nilu. Jednak plany Belga pokrzyżuje kolejne tajemnicze morderstwo.

Przeczytaj także

Na oficjalnym Twitterze filmu pojawiła się informacja dotycząca obsady nadchodzącego filmu.

Oprócz Branagha i Batemana w "Śmierci na Nilu" zobaczymy między innymi Gal Gadot ("Wonder Woman"), Letitia Wright ("Black Panther"), Armie Hammer ("Tamte dni, tamte noce"), Annette Bening ("Kapitan Marvel"), Ali Fazal ("Powiernik królowej"), Sophie Okenedo ("Hotel Ruanda") oraz Russell Brand ("Chłopaki też płaczą"). Branagh ponownie zajmie się reżyserią, a scenariusz napisze Michael Green, który pracował nad "Morderstwem w Orient Expressie".

Przeczytaj także

"Śmierć na Nilu" - kiedy premiera?

Wygląda na to, że w dobie kinowych serii ciągnących się całymi latami, znalazło się miejsce na stworzenie swego rodzaju filmowego uniwersum Agathy Christie. "Morderstwo w Orient Expressie" było niemałym hitem i łącznie zarobiło ponad 350 milionów dolarów na całym świecie. Czy "Śmierć na Nilu" będzie równie wielkim sukcesem? Przekonamy się za rok. Produkcja wejdzie na ekrany kin 9 października 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Top 10: Najlepsze seriale kryminalne dostępne na Netflix

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.