Steven Spielberg wyjaśnił, dlaczego nigdy nie powstała 2. część kultowego "Goonies"

28.04.2020 17:13
Foto: WARNER BROTHERS / AlbumEAST NEWS|undefined Fot. WARNER BROTHERS / AlbumEAST NEWS

"Goonies" to kultowy film przygodowy z lat 80, który nigdy nie doczekał się sequela. Dlaczego? Steven Spielberg wyjaśnił tę kwestię.

Każdy z nas zna "Goonies", lub przynajmniej o nim słyszał. Ten kultowy film przygodowy z 1985 roku przeszedł już do legendy i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Tak wielki sukces komercyjny zazwyczaj przekłada się na kucie żelaza, póki gorące i tworzenie kolejnych odsłon. Tym razem tak się nie stało. Dlaczego? Steven Spielberg wyjaśnił tę kwestię podczas internetowej konferencji z gwiazdami filmu.

Dlaczego nie powstała kontynuacja "Goonies"?

W internetowej wideokonferencji (którą znajdziecie pod tym linkiem) wzięły udział wszystkie gwiazdy "Goonies": Sean Astin, Corey Feldman, Jeff Cohen, Ke Huy Quan, Martha Plimpton, Kerri Green, Josh Brolin, Joe Pantoliano i Robert Davi, a także reżyser Richard Donner, scenarzysta Chris Columbus oraz producent i pomysłodawca - Steven Spielberg.

Przeczytaj także

W trakcie rozmowy poruszono temat kontynuacji, która nigdy nie powstała. Ten stan rzeczy wyjaśnił Spielberg, który zaserwował bardzo proste rozwiązanie zagadki - brak odpowiedniego pomysłu. Nie żeby nie dyskutowano na ten temat. Pojawiała się też cała masa pomysłów. Żaden jednak nie był dostatecznie satysfakcjonujący.

Problem leży w poprzeczce, którą postawiliście naprawdę wysoko. Nie sądzę, byśmy zdołali znaleźć pomysł, który przebiłby "Goonies", które stworzyliśmy w latach 80.

Zatem, "Goonies 2" nie zostało definitywnie skreślone. Kto bowiem wie, może twórcy doznają objawienia i wpadną na pomysł, który ich zdaniem godzien będzie zekranizowania?

Przeczytaj także

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.