TVP robi film o Annie Przybylskiej. Jacek Kurski komentuje: "Przyciągnie miliony Polaków"

03.03.2021 08:17
Anna Przybylska Fot. Tomasz Zukowski/East News

Anna Przybylska doczeka się filmu o swoim życiu. Jacek Kurski - prezes TVP potwierdził, że w planach jest stworzenia biografii słynnej aktorki.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski potwierdził, że w planach stacji jest film opowiadający o życiu Anny Przybylskiej. Kiedy produkcja ujrzy światło dzienne?

Anna Przybylska - TVP stworzy film o aktorce

Anna Przybylska zapisała się na stałe w polskim show-biznesie nie tylko swoimi rolami, ale również z powodu przedwczesnej śmierci. Aktorka zmarła w 2014 roku w wieku 36 lat. Przyczyną był guz trzustki o etiologii nowotworowej. Mimo że przeszła operację, finalnie przegrała walkę z rakiem i zmarła kilka miesięcy po interwencji lekarzy.

Polecamy

Ta historia do dziś porusza nie tylko fanów aktorki, ale również pozostałą część Polaków. I ten fakt postanowił wykorzystać Jacek Kurski, który w rozmowie z "Faktem" potwierdził, krążące od jakiegoś czasu plotki - powstanie film dokumentalny o życiu Anny Przybylskiej. Jak prezes TVP argumentuje swoją decyzję?

Pracujemy nad wieloma pięknymi dokumentami, myślę, że mamy renesans tego gatunku. To prawidłowe wypełnienie misji Telewizji Publicznej. A w ostatnich latach nie byłoby takich dokumentów, które oglądałoby 4 mln ludzi. Pojawi się na przykład film o Annie Przybylskiej, który być może nawet trafi do kin. Autor opowieści o Krzysztofie Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, a nawet 5-6 milionów Polaków. I ich wzruszy.

Według wypowiedzi prezesa TVP za dokument odpowie Michał Bandurski lub Krystian Kuczkowski. Reżyserzy stworzyli emitowany pod koniec roku 2020 film "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie". Ze słów Kurskiego jasno wynika, że głównym celem powołania do życia filmu o zmarłej aktorce jest podbicie wyników oglądalności. Takie podejście może się nie spodobać nie tylko fanom Przybylskiej, ale również jej rodzinie.

Polecamy

Nadchodząca produkcja TVP nie jest pierwszym pomysłem na stworzenie dokumentu o aktorce. Jakiś czas temu na podobny pomysł wpadł Radosław Piwowarski. Był on jednak przyjacielem i filmowym mentorem Przybylskiej, a więc osobą pochodzącą z jej bliskiego otoczenia. Mimo tego rodzina zmarłej aktorki sprzeciwiła się produkowania tego typu filmu. Reżyser uznał, że wola najbliższych Przybylskiej jest najważniejsza i zaniechał przedsięwzięcia.

Polecamy

Trudno powiedzieć jak sprawa wygląda obecnie. Niewykluczone, że przedstawiciele z TVP rozmawiali z rodziną Anny Przybylskiej. W przeciwnym razie dokument o życiu aktorki może być początkiem kolejnego procesu sądowego stacji.

Polecamy

Film TVP o Annie Przybylskiej - kiedy premiera?

Na razie Jacek Kurski przekazał szczątkowe informacje na temat dokumentu. Nie wiadomo, kiedy miałby on trafić na antenę TVP. Istnieje szansa, że premiera filmu o Przybylskiej może mieć miejsce jeszcze w 2021 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.