Thanos czy Dżin z "Aladyna"? Kto jest najpotężniejszą istotą we wszechświecie?

Sergiusz Kurczuk
26.02.2019 13:03
Thanos (Avengers: Infinity War) i Dżin (Aladyn)|undefined Fot. kadry z filmów Avengers: Infinity War i Aladyn

Niedługo w kinach zadebiutują dwa blockbustery - "Avengers: Endgame" i aktorska wersja "Aladyna" Disneya. Kto dysponuje większą potęgą - Thanos czy Dżin?

Rok 2018 zdecydowanie należał do Thanosa. Zapowiadany od niemal 10 lat przeciwnik bohaterów Marvela okazał się najpotężniejszą istotą w MCU. Za pomocą jednego pstryknięcia placów wymazał z istnienia połowę populacji wszystkich organizmów żywych w całym uniwersum. Oczywiście, by tego dokonać, musiał zdobyć Kamienie Nieskończoności, ale sam fakt, że był w stanie dzierżyć wszystkie 6 klejnotów, świadczy o potędze Thanosa. Jednak na horyzoncie jest pretendent do odebrania Szalonemu Tytanowi miana najpotężniejszego bohatera w historii kina. Mowa o Dżinie z aktorskiej wersji "Aladyna".

Przeczytaj także

Thanos kontra Dżin z "Aladyna" - który bohater jest potężniejszy?

Kiedy w końcu zaprezentowano, jak będzie wyglądał nowy Dżin grany przez Willa Smitha, wielu fanów klasycznej animacji Disneya z 1992 roku nie było zachwyconych poziomem animacji. Mało tego. Internet zalała fala memów, w których połączono magicznego ducha z Thanosem.

Aladyn Fot. foto: print screen z Reddit

Portal CBR postanowił jednak pójść dalej i sprawdzić, który z bohaterów dysponuje większą mocą. Obie postacie wiele łączy nie tylko należą obecnie do Disneya, ale mają również kolor skóry wpadający w odcienie niebieskiego, noszą na rękach złote ozdoby, no i dysponują mocą, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Który z nich wygrałby w pojedynku?

Dżin to prastary duch dysponujący wieloma umiejętnościami magicznymi. Potrafi między innymi przybierać dowolny kształt i rozmiar oraz przemieniać wygląd każdej istoty żywej. Umie również tworzyć lub przywoływać ludzi, zwierzęta i materiały nieorganiczne, co udowodnił, wyczarowując paradę na część Aladyna, podającego się za księcia Alego. Swoją potęgę udowodnił pod koniec filmu, przekształcając Dżafara w czerwonego dżina i umieszczając go w magicznej lampie.

Moc Dżina jest jednak ograniczona. Przede wszystkim był więźniem wcześniej wspomnianego artefaktu. Poza tym osoba, która uwolniła go z lampy, miała ograniczony wybór życzeń, które duch mógł spełnić - jedynie trzy prośby. Właściciel nie mógł jednak prosić o wszystko, czego zapragnął. Dżin wyjawił, że nie może nikogo zabić, zmusić do zakochania się ani wskrzesić zmarłej osoby. Nie oznacza to jednak, że nie potrafi spełnić powyższych życzeń. W przypadku zmartwychwstania zdradził, że... po prostu nie lubi tego robić - prawdopodobnie z powodu wielu kłopotów, które pojawiają się po tak drastycznej zmianie natury wszechświata. Najwidoczniej mimo ogromnej mocy, jaką dysponuje Dżin, bohater odznacza się zasadami moralnymi, których mógłby się nauczyć Thanos.

Przeczytaj także

Wszyscy widzowie 4. części "Avengers" byli świadkami potęgi Thanosa. Dysponuje mocą każdego z sześciu Kamieni Nieskończoności. Nawet bez kompletnej Rękawicy Nieskończoności,  był w stanie rozgromić wojska Nova Corps i przejąć Kamień Mocy, za którego pomocą pokonał Hulka w walce wręcz oraz zabił Lokiego. Za pomocą Kamienia Przestrzeni może się dowolnie przenosić między różnymi światami. Natomiast Kamieniem Rzeczywistości manipuluje tą sferą wszechświata, o czym przekonali się Mantis i Drax. Kamienie Czasu i Umysłu bez problemu wpływją na przypisane im aspekty rzeczywistości. Na razie nie wiadomo jak działa Kamień duszy, ale prawdopodobnie pozwala na wskrzeszanie zmarłych istot. Połączenie wszystkich klejnotów zapewnia władzę, ograniczoną jedynie wyobraźnią osoby dysponującej artefaktami.

Który z przedmiotów jest więc potężniejszy - magiczna lampa czy Rękawica Nieskończoności. Podsumowując moce obu postaci, szala zwycięstwa przechyla się na korzyść Thanosa. No, chyba że któryś z właścicieli lampy wpadłby na pomysł, żeby wymazać z istnienia Rękawicę Nieskończoności...

"Avengers: Edngame" i "Aladyn" - Kiedy premiera?

Czy Thanos nadal jest tak potężny, jak w finale "Infinity War"? Przekonamy się już za kilka miesięcy. 4. część "Avengers" trafi na ekrany kin 26 kwietnia 2019 roku. Nie wykluczone, że twórcy nowego "Aladyna" zaprezentują umiejętności Dżina, jakich nie widzieliśmy w oryginalnej animacji, które przewyższą moc Szalonego Tytana. Tego dowiemy się niecały miesiąc później - 24 maja 2019 roku.

 

>>Zobacz też: Czy Thanos zniszczył też inne uniwersa?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.