Utwór "Grosza daj wiedźminowi" doczekał się hip-hopowej wersji. Jak brzmi piosenka z serialu Netfliksa?

07.01.2020 12:52
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu Wiedźmin

Od premiery serialu Netfliksa "Wiedźmin" hitem stał się utwór "Grosza daj wiedźminowi". Powstały różne przeróbki piosenki. Najnowsza to hip-hopowy remiks.

Serial "Wiedźmin" stał się kolejnym hitem platformy Netflix. Adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego była popkulturowym fenomenem, zanim zadebiutowała w bazie serwisu, ale po premierze pierwszego sezonu zaczął się prawdziwy szał fanów. Jednym ze zjawisk towarzyszących premierze "Wiedźmina" jest niezwykła popularność pieśni wykonywanej przez Jaskra. Utwór "Grosza daj wiedźminowi" właśnie doczekał się hip-hopowego remiksu.

"Wiedźmin" - "Grosza daj wiedźminowi" w wersji hip-hopowej

Istnieje przekonanie, że dobra piosenka obroni się w każdej, nawet najdziwniejszej wersji. Z tego powodu covery przyćmiewają czasem popularnością oryginały, które po latach są odkopywane przez nieświadomych słuchaczy. Piosenka "Grosza daj wiedźminowi" potwierdza tę tezę. Od 19 grudnia 2019 roku powstało tak wiele przeróbek, że trudno je policzyć. Najnowsza to hip-hopowy remiks. Jak brzmi?

Autorem przeróbki jest kyle_reclaim, który zamieścił swoją wersję "Grosza daj wiedźminowi" na TikToku. Utwór został udostępniony przez oficjalne konto na Twitterze serialu "Wiedźmin", więc nowa wersja piosenki najwyraźniej spodobała się twórcom produkcji.

Przeczytaj także

"Grosza daj wiedźminowi" pojawia się pod koniec drugiego odcinka "Wiedźmina". Utwór został wykonany przez Joeya Bateya, który wciela się w Jaskra. Piosenka opisuje zasługi Geralta z Rivii (Henry Cavill) - głównego bohatera serialu. 

Przeczytaj także

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.