Paul Walker zainspirował Vina Diesla do zaproszenia Johna Ceny do "Szybkich i wściekłych"

16.04.2021 14:03
Paul Walker zainspirował Vina Diesla do zaproszenia Johna Ceny do "Szybkich i wściekłych" Fot. Moviestore Collection/face to face/Reporter/East News

"Szybcy i wściekli 9" zaprezentuje nam Johna Cenę w roli Jakoba Toretto, zaginionego brata Dominika Toretto (Vin Diesel). Okazuje się, że ten pomysł "podrzucił" Dieslowi sam Paul Walker.

Szybcy i wściekli 9 - Paul Walker zainspirował Vina Diesla

Wiecie, kolejne odsłony franczyzy "Szybkich i wściekłych" muszą podkręcać atmosferę. A co jest lepsze od rodzinnej bójki między Vinem Dieslem/Dominikiem Toretto i jego zaginionym bratem Johnem Ceną/Jakobem Toretto? Nie mamy bladego pojęcia.

Polecamy

Niedawno na temat tego pomysłu wypowiedział się Vin Diesel, który podczas konferencji prasowej związanej z nowym filmem zdradził, że to prawdopodobnie Paul Walker jest odpowiedzialny na powstanie tej idei. Jak wyjaśnił:

Pamiętam, że gadałem kiedyś z Justinem, że fajnie byłoby obsadzić nowego Toretto, brata Doma. A potem kilka dni później w mojej małej "salce Doma", gdzie medytuje i przygotowuje się do tej roli, pojawił się John Cena. Przyszedł John i możecie powiedzieć, że to szalone, ale czułem jakby to Pablo, Paul Walker, go tam zaprosił. Czułem w głębi, że tak musiało być i tego chciałby Paul. 
Polecamy

W zwiastunie nadchodzącej produkcji widzimy fragmenty, w których dom patrzy na filmiki z Brianem (Paul Walker). Postać pozostaje integralną częścią całej franczyzy, więc trudno się dziwić, że Vin Diesel nadal ma w pamięci swojego zmarłego przyjaciela.

Cena również zdawał sobie sprawę z tego, jak poważne jest zaangażowanie do tej serii filmowej - zwłaszcza jeżeli ma zagrać postać o nazwisku Toretto:

Definitywnie zdawałem sobie sprawę z tego, jak ogromną mam odpowiedzialność. Dostałem możliwość bycia największym wrogiem w historii tej serii. To coś, co traktuje bardzo poważnie. Wszystko zaczyna się od szacunku. Musisz sobie na niego zapracować - nie tylko w Hollywood, ale tak ogólnie w życiu.

Film "Szybcy i wściekli 9" zadebiutuje w kinach 25 czerwca 2021 roku. Na razie trudno stwierdzić, czy zobaczymy go tego dnia również w Polsce. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.