Wiemy, jak będzie wyglądał główny antagonista w nowej "Diunie"

18.09.2020 12:32
Diuna|undefined Fot. materiały prasowe/ Warner Bros.

"Diuna" to nadchodzące spektakularne widowisko science fiction. W sieci ujawniono, jak będzie prezentował się główny antagonista filmu - Baron Harkonnen, w którego wcielił się Stellan Skarsgård.

Może i pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele hitów zaplanowanych na rok 2020 nie ujrzało światła dziennego, ale za to przedostatni miesiąc zadowoli fanów blockbusterów. W grudniu ma bowiem zadebiutować nowa adaptacja "Diuny" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Niedawno twórcy filmu zaprezentowali pierwszy zwiastun produkcji. Teraz natomiast zdradzono, jak będzie wyglądał  główny czarny charakter.

"Diuna" - jak będzie wyglądał Baron Harkonnen?

Nowa wersja "Diuny" to nie widowisko pełnie spektakularnych walk i efektów specjalnych, ale również gwiazdorska obsada. Głowny bohater - Paul Atryda grany przez Timothée'ego Chalameta będzie musiał pokonać złowieszczego Barona Harkonnena, w którego wcielił się Stellan Skarsgård. Niestety w zwiastunie antagonista został ukazany tylko na ułamek sekundy, więc czytelnicy oryginału autorstwa Franka Herberta nie mieli okazji przyjrzeć się przeniesieniu tej postaci na duży ekran.

Przeczytaj także

Do czasu. Premiera zwiastuna "Diuny" wiąże się z uruchomieniem całej machiny promocyjnej, a co za tym idzie zaprezentowaniem również różnego rodzaju produktów związanych z tytułem. Należą do nich oczywiście figurki, które w tym wypadku nie koniecznie są typowymi zabawkami, tylko raczej kolekcjonerskimi gadżetami. Ich produkcją zajmuje się firma McFarlane Toys, która przygotowała między innymi figurki z serii "The Walking Dead", "Harry Potter" czy Call of Duty.

Przeczytaj także

W sieci pojawiły się więc grafiki przedstawiające zabawki bohaterów "Diuny". Wśród nich nie zabrakło oczywiście Barona Harkonnena. Oto jak mniej więcej antagonista będzie wyglądał w nadchodzącym filmie.

Baron Harkonnen Fot. foto: materiały promocyjne/McFarlane Toys

Podobieństwo do Skarsgårda nie jest może uderzające, ale należy pamiętać, że aktor zostanie prawdopodobnie nie tylko podrasowany komputerowo, ale będzie również miał na sobie makijaż. Poza tym fani "Diuny" mogą zobaczyć zbroję Harkonnena, która raczej nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Przeczytaj także

Ciężko powiedzieć, czy w pierwszej części "Diuny" zobaczymy Barona w akcji, bo słynie on raczej z wyręczania się przy brudnej robocie kimś innym, co zresztą zostało pokazane w zwiastunie. Zadania polecone przez Harkonnena wykonywał będzie Glossu Rabban, którego zagra Dave Bautista. Sama 12-calowa figurka będzie miała wiele punktów ruchu, co pozwoli na uzyskanie różnego rodzaju dynamicznych póz. Baron ma trafić do amerykańskich sklepów jesienią 2020 roku.

Przeczytaj także

"Diuna" - kiedy premiera filmu?

Najnowsza produkcja Warner Bros. trafi do kin już 18 listopada 2020 roku. Za scenariusz nowej adaptacji odpowiadają Jon Spaihts, Villeneuve i Eric Roth. Muzykę skomponował sam Hans Zimmer. "Diuna" ma więc wszystkie elementy potrzebne do stworzenia wielkiego kinowego hitu. Czy będzie pozytywnie odebrana przez widzów i co najważniejsze, fanów prozy Herberta? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.