Wyciekły pierwsze reakcje na nową "Diunę". Widownia biła brawo

30.10.2020 11:50
Diuna - plakat filmu|undefined Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Twórcy filmu "Diuna" zorganizowali testowe projekcje adaptacji słynnej powieści science fiction. Reakcje były nadzwyczaj pozytywne. Jak oceniono "Diunę"?

Na kinową adaptację "Diuny" miłośnicy twórczości Franka Herberta czekają od wielu lat. Swoich sił w tym temacie próbował David Lynch, ale zdaniem wielu osób, nie była to do końca udana próba. Nową wersję filmu stworzył Denis Villeneuve. Chociaż film jest praktycznie gotowy, pandemia koronawirusa sprawiła, że twórcy musieli przełożyć zaplanowaną premierę. Studio Warner Bos. postanowiło jednak zrobić testowe screeningi "Diuny". Widzowie, którzy mogli obejrzeć film przedpremierowo i są zachwyceni.

"Diuna" - pierwsze opinie o filmie

Każdy film ma za zadanie zarobić pieniądze, a w najgorszym przypadku zwrócić koszty produkcji. Z tego powodu odbywają się testowe pokazy, dzięki którym twórcy mogą oszacować, czy tytuł się przyjmie i ewentualnie coś poprawić przed wypuszczeniem go do kin.

Przeczytaj także

Tak też uczyniono w przypadku "Diuny", która miała trafić na duże ekrany w listopadzie 2020 roku. COVID-19 pokrzyżował te plany, ale nielicznym szczęśliwcom udało się zobaczyć nowe dzieło Villeneuve'a w tym roku. Okazuje się, że adaptacja "Diuny" została nadzwyczaj pozytywnie przyjęta. Poinformował o tym między innymi fanpage na Facebooku Łysy z Marvela.

Przeczytaj także

Poniżej prezentujemy tweety , które potwierdzają, że kilkadziesiąt osób widziało już "Diunę".

Wybranym osobom pokazano pokazy testowo "Diunę" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Reakcje były nadzwyczaj pozytywne.
Pogłoski o pokazie testowym "Diuny" są prawdziwe. Film był wyświetlany w tym tygodniu dla publiczności w Chandler w Arizonie. Reakcje są bardzo pozytywne. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ten film.

Szczególne pochwały zyskał Stelan Skarsgard, który wciela się w głównego antagonistę filmu, czyli złego Barona Harkonnena. Został porównany do jednego z największych złoczyńców kina rozrywkowego - Imperatora Palaptine'a z "Gwiezdnych Wojen". Na uwagę zasługuje też ponoć ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Hanza Zimmera. Wygląda na to, że fani Herberta otrzymają naprawdę dobrą adaptację "Diuny".

Przeczytaj także

"Diuna" - kiedy premiera?

Według informacji podanych przez Collider najnowsza produkcja Warner Bros. ma trafić do kin dopiero 18 grudnia 2021 roku. Za scenariusz nowej adaptacji odpowiadają Jon Spaihts, Villeneuve i Eric Roth. W rolach
głównych wystąpili Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem, 

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.