Zac Efron, Bill Murray i Russell Crowe zagrają w filmie o... piwie. Reżyseruje twórca "Green Book"

24.03.2021 14:18
Zac Efron Fot. POINT GREY PICTURES/Album/EAST NEWS

Jak daleko posunąłbyś się, by poratować piwerkiem swoich spragnionych kumpli? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć reżyser "Green Book" w swoim najnowszym, opartym na faktach filmie "The Greatest Beer Run Ever". W głównych rolach wystąpią Zac Efron i Russell Crowe, którym na ekranie towarzyszyć ma Bill Murray.

Sformułowanie "jak daleko" idealnie pasuje do treści nadchodzącego filmu Petera Farrelly'ego, będącego ekranizacją wspomnień niejakiego Chicka Donohue'a. Ów Amerykanin w 1967 roku podjął się szalonej misji dostarczenia piwa swoim przyjaciołom z dzieciństwa, którzy walczyli w tamtym czasie w Wietnamie.

Polecamy

"The Greatest Beer Run Ever", czyli absolutnie niezwykła opowieść o przyjaźni

Książka "The Greatest Beer Run Ever: A Memoir of Friendship, Loyalty and War" autorstwa Chicka Donohue'a i J.T. Malloy, na której reżyser "Green Book" zamierza oprzeć swój kolejny film, opowiada niezwykłą historię mężczyzny, który w 1967 roku wpadł na pomysł, by przewieźć piwo dla swoich kolegów z Nowego Jorku do Wietnamu w trakcie trwającej tam wojny. Jak pomyślał, tak zrobił. Wsiadł na statek Merchant Marine, by następnie - odziany w szorty i hawajską koszulę - przemierzać wietnamską dżunglę w poszukiwaniu trójki przyjaciół z dzieciństwa. Przypominamy - ta historia wydarzyła się naprawdę.

Zac Efron, Russell Crowe i Bill Murray w nowym filmie Petera Farrelly'ego

W główną rolę dobrego przyjaciela, który postanowił za wszelką cenę dostarczyć piwo swoim kumplom, wcieli się Zac Efron. Russell Crowe ma zagrać reportera wojennego, którego Chick spotyka w Sajgonie, by poznać prawdę na temat toczącej się wojny. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Collider, Bill Murray miałby pojawić się w roli weterana II wojny światowej pracującego jako barman, który odpowiada za wezwanie do wyprawy głównego bohatera.

Polecamy

Peter Farrelly będzie nie tylko reżyserem swojego nowego filmu, ale także współtwórcą scenariusza wraz z Brianem Currie i Petem Jonesem. Produkcją zajmą się David Ellison, Dana Goldberg i Don Granger z ramienia Skydance oraz Andrew Muscato. Nad projektem wraz z nimi będzie czuwać Aimee Rivera. "The Greatest Beer Run Ever" będzie tworzony dla Apple TV.

Zdjęcia mają rozpocząć się w sierpniu w Nowej Zelandii lub Australii. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.