Zatanna dostanie swój film! Scenarzystką twórczyni "Obiecującej. Młodej. Kobiety."

23.03.2021 12:26
Zatanna film Fot. materiały prasowe DC Comics

Zatanna już niebawem będzie czarowała również na kinowym ekranie. Scenariusz filmu poświęconego superbohaterce DC napisze Emerald Fennell - scenarzystka, reżyserka i producentka "Obiecującej. Młodej. Kobiety", która jest też gwiazdą serialu "The Crown". Za produkcję odpowie J.J. Abrams.

Po Wonder Woman, Catwoman i Harley Quinn przyszedł czas na uczynienie Zatanny kolejną ikoną kina superbohaterskiego. Najpotężniejsza czarodziejka z DC Comics wreszcie otrzyma swój solowy film. Warner Bros. zdaje się traktować ten projekt bardzo poważnie, gdyż do jego realizacji zbiera ekipę utalentowanych i uznanych filmowców. Za produkcję odpowie J.J. Abrams ze swoją firmą Bad Robot. Scenarzystką (a być może i reżyserką) będzie natomiast Emerald Fennell wyróżniona w tym roku trzema nominacjami do Oscara za swój genialny reżyserski debiut pt. "Obiecująca. Młoda. Kobieta".

"Zatanna": Emerald Fennell napisze scenariusz filmu o superbohaterce DC

Nie jest tajemnicą, że to właśnie nominacje do Oscara wzbudziły zainteresowanie Warner Bros. scenarzystką, reżyserką i aktorką znaną fanom "The Crown" z roli Camilli Parker-Bowles. "Obiecująca. Młoda. Kobieta.", prócz bezpośrednich nominacji dla Fennell w kategoriach najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz i najlepszy film, będzie też walczyć o Oscara w kategoriach najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Carey Mulligan) i najlepszy montaż. Film zebrał łącznie 5 nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, otrzymał też 4 nominacje do Złotych Globów, 6 nominacji do nagród BAFTA i kilkadziesiąt innych wyróżnień. 

Polecamy

W świetle powyższych osiągnięć Fennell oraz biorąc pod uwagę jej niesztampowe podejście do kina kobiecego oraz jej niezwykłą umiejętność w żonglowaniu popkulturowymi kliszami, które zaprezentowała w "Promising Young Woman", twórczyni ta wydaje się być idealnym wyborem nie tylko do napisania scenariusza, ale także do reżyserowania filmu o Zatannie. Jeśli wytwórnia zdecydowałaby się powierzyć jej tę rolę, wraz z Chloe Zhao - scenarzystką i reżyserką obsypanego nagrodami "Nomadland" i nadchodzącego "Eternals" z MCU - mogłyby rozpocząć nowy, niezwykły rozdział w historii kina superbohaterskiego. Nowy rozdział, w którym wielkim twórczyniom wreszcie powierza się opowiadanie o potężnych bohaterkach.

Polecamy

Zatanna dostanie swój solowy film! Kto zagra superbohaterkę?

Zatanna Zatara po raz pierwszy pojawiła się na kartach komiksu w 1964 roku w zeszycie "Hawkman" #4. Bohaterka stworzona przez Gardnera Foxa i Murphy'ego Andersona szybko awansowała na najpotężniejszą czarodziejkę uniwersum DC. Była zaangażowana w działalność Justice League Dark i romantyczną relację z Johnem Constantinem. Swoje magiczne zdolności odziedziczyła po ojcu, Giovannim, magiku i alchemiku, który zmarł wskutek działania czarnej magii. Inteligentna i pewna siebie, recytując zaklęcia od tyłu, potrafi wyczarować wszystko, co tylko zrodzi się w jej wyobraźni.

Zapowiadany film o Zatannie nie będzie jej ekranowym debiutem. W serialu "Tajemnice Smallville" wcielała się w nią Serinda Swan. Czarodziejka pojawiała się też w produkcjach animowanych. Będzie to jednak pierwszy aktorski film kinowy z jej udziałem, a zarazem dopiero czwarty (wliczając nawet koszmarną "Kobietę-Kota" z 2004 roku) solowy film superbohaterki DC. 

Zobacz także

Nie wiadomo jeszcze, komu zostanie powierzona rola Zatanny. Krótko po ogłoszeniu produkcji pojawiły się już głosy, że powinna to być Anya Chalotra, czyli Yennefer z serialowego "Wiedźmina", ale póki co są to tylko marzenia fanów aktorki. Na oficjalne wieści w tej sprawie, przyjdzie nam pewnie trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że ktokolwiek to będzie, sprawdzi się w roli superbohaterki DC i odniesie sukces na miarę Gal Gadot w roli Wonder Woman i Margot Robbie jako Harley Quinn.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.