Cillian Murphy zachwyca jako Oppenheimer w nowym filmie Christophera Nolana. Zobaczcie zwiastun

19.12.2022 11:23
Cillian Murphy zachwyca jako Oppenheimer w nowym filmie Christophera Nolana. Zobaczcie zwiastun Fot. Associated Press/East News

Najnowszy film Christophera Nolana będzie epickim dramatem o okolicznościach powstania bomby atomowej. W sieci pojawił się właśnie zwiastun "Oppenheimera".

Oppenheimer - film Nolana o ojcu bomby atomowej doczekał się zwiastuna

Jesteśmy coraz bliżej premiery filmu "Oppenheimer", czyli nowej produkcji Christophera Nolana. Ten przedstawi nam Cilliana Murphy'ego w tytułowej roli J. Roberta Oppenheimera, jednego z głównych twórców bomby atomowej dla USA, szefa naukowego projektu Manhattan.

Polecamy

Ten na przestrzeni lat był postacią dość niejednoznaczną - z jednej strony to genialny naukowiec, a z drugiej stworzył jednak najbardziej śmiercionośną broń w historii ludzkości. Nolan postara się opowiedzieć historię tego człowieka i jego bliskich podczas tworzenia bomby atomowej.

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun tego widowiska i trzeba przyznać, że ten ma jedno zadanie - utrzymać nas w napięciu przez 2 minuty. Robi to całkiem skutecznie, pokazując nam coraz bardziej zdenerwowanego i przerażonego Oppenheimera, zdającego sobie powoli sprawę z tego, co dokonał.

Polecamy

W filmie "Oppenheimer" oprócz Murphy'ego pojawią się m.in. Jack Quaid, Matthew Modine, Dane DeHaan, Florence Pugh, Josh Hartnett, Emily Blunt, Robert Downey Jr, Matt Damon, Benny Safdie, Michael Angarano, Rami Malek, Dylan Arnold, David Krumholtz oraz Alden Ehrenreich, a także Kenneth Branagh.

Fabuła "Oppenheimera" została przygotowana na podstawie książki "Amerykański Prometeusz". Nolan ma nam tym samym opowiedzieć losy naukowca sprzed i po stworzeniu bomby atomowej. Tak jak wspomnieliśmy, film zadebiutuje już 21 lipca 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.