Fani Harry'ego Pottera domagają się wręcz czarnoskórej Hermiony w nowym serialu

18.05.2023 11:25
Fani Harry'ego Pottera domagają się wręcz czarnoskórej Hermiony w nowym serialu Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Kilka tygodni temu firmy Warner Bros. i HBO poinformowały, że "Harry Potter" doczeka się nowej serialowej wersji. Ta ma być znacznie bliższa książkom, niż filmy, a fani domagają się sporej ilości zmian.

Zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama, gdzie znajdziecie więcej informacji.

Hermiona będzie czarnoskóra w nadchodzącym serialu o Harrym Potterze?

Nadchodzący serial na podstawie "Harry'ego Pottera" sprawia, że fani dyskutują na temat potencjalnych zmian względem filmów - jedną z nich ma być obsadzenie czarnoskórej aktorki do roli Hermiony Granger, najlepszej przyjaciółki Harry'ego.

Serial oczywiście będzie miał zupełnie inną obsadę od filmów, a każdy z nadchodzących sezonów ma być "autentyczny względem książek" i zaprezentuje "Harry'ego Pottera" nowym widowniom (co jest typowym korporacyjnym chromoleniem, bo wiemy, że współczesne dzieci oglądają te filmy i czytają te książki przez swoich rodziców, którzy wychowywali się na tych książkach i filmach).

Serial będzie dostępny na platformie Max, która obecnie w wielu częściach świata nadal nazywa się HBO Max, a producentami nowej wersji "Harry'ego Pottera" będą właściwie te same osoby odpowiedzialne za oryginalne filmy z Radcliffem, Watson i Grintem. 

Wielkie zmiany oznaczają, że fani spekulują, kto mógłby wcielić się w główne postaci w nadchodzącym serialu. Niektórzy zwracają uwagę na to, że w dramacie "Harry Potter i przeklęte dziecko", Hermiona była grana przez czarnoskórą aktorkę i zastanawiają się, czy HBO podejmie taką samą decyzję.

Sporo osób na Twitterze stwierdziło, że taki obrót zdarzeń nie jest złym pomysłem:

Mam nadzieję, że J.K. Rowling obsadzi w roli Hermiony czarnoskórą aktorkę. Po pierwsze to wkurzy rasistów, a po drugie Ron i Hermiona jako międzyrasowa para brzmi super. A jej kolor skóry nie ma nic wspólnego z tym, jaką jest postacią.

Inni pisali zaś:

Nie będę zaskoczony, jeśli Hermiona będzie czarnoskóra w nowym serialu o Harrym Potterze.

Jeszcze inna osoba poszła o krok dalej, śmiejąc się przy okazji z transfobicznych wypowiedzi Rowling, twierdząc, że "chcą zobaczyć czarnoskórą transpłciową Hermionę". Taki prztyczek w stronę pisarki. 

Niestety na razie wszystko pozostaje w sferze spekulacji i marzeń fanów - HBO na tym etapie szuka prawdopodobnie reżyserów, showrunnerów i scenarzystów, więc do obsadzania aktorów mamy jeszcze mnóstwo czasu.

Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.